Článek
Podle Pěchoučka potřebuje ČVUT vizi a zásadní proměnu řízení univerzity. Chce se zaměřit například na zvýšení počtu kvalitních vědeckých publikací či snížení byrokracie. Podpořit chce například nové začínající akademiky, a to i finančně. Věnovat se chce i prostupnosti mezi studijními programy. Chtěl by, aby ČVUT byla školou první volby pro studenty i vědce, akademiky.
Členové akademického senátu školy vybírali mezi prorektorem pro řízení kvality ČVUT Radkem Holým, děkanem Fakulty elektrotechnické ČVUT Petrem Pátou a právě Pěchoučkem.
Ten nahradí prorektora Zbyňka Škvora, který ČVUT vede poté, co byl z funkce odvolán rektor Vojtěch Petráček. Akademici navrhli jeho odvolání kvůli problémům v hospodaření i ztrátě důvěry. Petráček kvůli svému odvolání podal žalobu na prezidenta.