Hlavní obsah

Nová ombudsmanka se oblékla do černé. Podpořila stávku v ČT a ČRo

Podporu stávkujícím médiím veřejné služby v pondělí vyjádřili i nová ombudsmanka Eva Kostolanská, dětský ombudsman Martin Beneš i jejich zástupce Vít Alexander Schorm. Oni sami, stejně jako zaměstnanci kanceláře veřejného ochránce práv, dorazili v pondělí do práce v černém. Černý oděv je jedním ze symbolů protestu proti změně financování veřejnoprávních médií, kterou chystá vláda.

Foto: Kancelář veřejného ochránce práv

Pracovníci kanceláře Veřejného ochránce práv podpořili stávku zaměstnanců ČT a ČRo.

Článek

„Připojili jsme se k symbolické podpoře veřejnoprávních médií. Poskytovat důvěryhodné informace a sloužit veřejnosti je jejich důležitý úkol. Stejně tak podmínky, které médiím umožňují tuto roli nezávisle a dlouhodobě plnit,“ uvedla kancelář veřejného ochránce práv na sociálních sítích.

Kostolanská se do protestu zapojila jen pár dní po svém nástupu do funkce. Té se ujala minulý čtvrtek.

V pondělí se koná výstražná stávka pracovníků České televize a Českého rozhlasu. Účastníci vyjadřují nesouhlas se záměrem vlády premiéra Andreje Babiše (ANO), která chce zrušit koncesionářské poplatky, převést financování obou médií pod státní rozpočet a snížit objem financí na úroveň let 2008 až 2024, tedy před zvýšení koncesionářských poplatků, k němuž došlo v loňském roce.

Některé televizní pořady začínají s minutovým zpožděním a upomínky se objevují i ve vysílání rozhlasu.

Jde už o několikátou protestní akci v řadě. V neděli odpoledne protestovalo několik tisíc lidí před budovou ČT na Kavčích horách. Před budovami ČT i ČRo se protestovalo i v pondělí.

Výběr článků

Načítám