Hlavní obsah

Na zasněžených silnicích pohořely i sypače

3. 2. 2003, 10:53 – ČESKÁ REPUBLIKA

Ranní nadílka sněhu, která zasáhla celé území České republiky, si opět vyžádala desítky nehod. Nejvážnější se stala na brněnské dálnici D1, kde na 190. kilometru havarovalo v řetězové srážce několik vozidel, která dálnici zablokovala. Dvě kuriózní nehody postihly i těžkou techniku určenou k odklízení sněhu.

Článek

Husté sněžení způsobilo po ránu v Brně větší problémy a zácpy na křižovatkách. Policisté zaznamenali po ránu 18 dopravních nehod se dvěmi zraněnými. Před 7. hodinou navíc v Brně - Židenicích vzplál sypač, který museli uhasit hasiči. Škoda byla odhadnutá za 70 tisíc korun.

Smůlu měl i řidič sypače v západních Čechách, kterému se ráno při protahování silnice mezi Přešticemi a Blovicemi na Plzeňskuvzpříčila radlice. Podle policie se při jízdě uvolnila, zapříčila se a vozidlo se převrátilo na bok. Zaklíněného řidiče, který si při nehodě zlomil nohu, museli vyprostit hasiči.

V Jeseníkách pozor na sněhové jazyky

Silnice na Šumpersku pokryla ráno vrstva sněhu, se kterou bojují silničáři. Všechny vozovky jsou sjízdné jak na Šumpersku, tak i v celém Olomouckém kraji. Na Jesenicku si musejí dát řidiči pozor na sněhové jazyky, které na mnoha místech vytváří silný nárazový vítr.

Sněhové jazyky se tvoří na jesenické straně Červenohorského sedla, u Vápenné, Supíkovic, v okolí Rejvízu a Videl. Na Prostějovsku, Přerovsku a Olomoucku jsou silnice většinou holé a mokré, ve vyšších polohách leží slabý poprašek sněhu, krytý posypem.

Silničáři na Liberecku zvažují, že vyhlásí kalamitu

Silničáři v Libereckém kraji zvažují, že vyhlásí na silnicích kalamitní stav. V celém kraji od nedělního večera sněží a napadlo místy až 20 centimetrů sněhu. "V terénu máme veškerou dostupnou techniku a stejně se nám nedaří silnice vyčistit, protože stále hustě sněží," řekl ČTK Jiří Vronský z krajské správy silnic.

Radí proto motoristům, pokud to není nutné, aby vůbec nevyjížděli. Silnice první třídy jsou podle Vronského upravené a stále se protahují, přesto na nich leží vrstva rozbředlého sněhu. Podle libereckého dispečinku mají silničáři velké problémy udržet sjízdnou i frekventovanou komunikaci z Liberce na Prahu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků