Hlavní obsah

Ministerstvo varuje kvůli převaděčům před túrami v Makedonii

21. 8. 2015, 22:07 – Praha

České ministerstvo zahraničí doporučilo individuálním turistům v Makedonii omezit túry v odlehlých oblastech pohoří Šar Planina a u hranic s Albánií a Kosovem. Varovalo před převáděči běženců. Vyzvalo také k opatrnosti na cestě po hlavní makedonské dálniční trase do Řecka, po které se neorganizovaně pohybují desítky migrantů.

Foto: Boris Grdanoski, ČTK/AP

Migranti čekají na nádraží v jižní Makedonii na vlak do Srbska. Ministerstvo Čechy varuje před převaděči.

Článek

Podle ministerstva v Makedonii kvůli vysokému počtu tranzitujících uprchlíků rostou aktivity kriminálních skupin, které se podílejí na převádění a zadržování běženců a omezování jejich svobody. "Aktivita těchto skupin byla zaznamenána i v odlehlých horských oblastech na severu a západě země," uvedl úřad.

Opatrní by měli být řidiči jedoucí přes Makedonii do Řecka po trase Kumanovo-Skopje-Veles-Gevgelija. Desítky migrantů se zde podle českého ministerstva zahraničí pohybují převážně na kolech. Před cestou doporučuje úřad všem turistům zaregistrovat se na webu do dobrovolné databáze cestovatelů DROZD.

Makedonie ve čtvrtek kvůli přívalu běženců, kteří se snaží přes tento balkánský stát dostat do západní Evropy, částečně uzavřela hranice. Dnes země oznámila, že uprchlíky bude na své území s ohledem na transportní a zdravotnické kapacity pouštět po částech. U hranic s Řeckem se dnes s migranty střetla makedonská policie.

Reklama

Související témata:

Výběr článků