Hlavní obsah

Lidl Outlet v Olomouci vzali lidé útokem

2:34
2:34

Poslechněte si tento článek

Útokem vzali zákazníci prodejnu Lidl Outlet, kterou v pondělí ráno nově otevřeli v retail parku v Kafkově ulici v Olomouci. „Masakr“, který nastal při spuštění stejné koncepce Giga výprodeje na začátku letošního roku v Praze, kde mezi lidmi docházelo ke konfliktům a v okolí to způsobilo dopravní kolaps, se neopakoval.

Otevření prodejny Lidl Outlet v Olomouci.Video: Petr Marek, Novinky

Článek

Hodinu před otevřením, v devět hodin ráno, byla před vchodem do prodejny fronta čítající asi 150 lidí. O hodinu později v ní postávalo kolem 300 zákazníků. Parkoviště v lokalitě byla plná, ale auta se pohybovala všude bez komplikací. Na pořádek dohlíželi pracovníci ostrahy, zajištěna byla kontrolovaná regulace vstupu.

Mezi prvními, už od čtvrté hodiny ranní, stála před prodejnou Nikola Martinová, která přijela s přítelem autem z Prahy. „Tam jsme otvíračku nestihli. Tady jsme si to nechtěli nechat ujít. Zajímá nás nejrůznější nářadí, kuchyňské spotřebiče,“ prozradila Novinkám.

Ve stejnou dobu dorazil z Chotěboře na Pardubicku i mladík Matyáš Vodička. „Chci si nakoupit nářadí, domácí spotřebiče. Byl jsem i v Praze a tam to byl v den otevření masakr. I tak jsem si ale odvezl vrtačky, bourací kladivo, čerpadlo. Všechno do domácí dílny. Doufám, že se mi to podaří i tady,“ pověděl. „Doma už má celý Lidl,“ dobírali si ho se smíchem kamarádi, kteří do Olomouce přijeli s ním.

Až pět minut před osm ouhodinou dorazil Adam Parnahaim z Olomouce. „Čekal jsem více lidí,“ prohlásil s úlevou. „S přítelkyní máme rádi Lidl, takže proto jsme tady. Nic konkrétního nesháníme. Chceme se jen podívat a uvidíme,“ dodal vzápětí.

Dokud se bude nakupovat, zůstane otevřeno

První prodejna, ve které obchodní řetězec se slevou nabízel neprodané zboží z týdenních akcí, byla otevřena v Retail parku Štěrboholy v Praze na začátku letošního roku. Po zhruba půl roce byla přemístěna do Olomouce. Zákazníkům nabízí na ploše 1000 m² široký sortiment spotřebního zboží za výhodné ceny. Například oblečení, obuv, nářadí, vybavení do domácnosti, hračky i potřeby pro sport a volný čas a bude se měnit dle aktuálně dostupného výprodejového zboží.

„Prodejna bude otevřená tak dlouho, dokud to tady lidi bude bavit. Žádný termín v této souvislosti nemáme stanovený. Dokud k nám budou chodit nakupovat, nebude důvod to tady zavírat. O tom ale rozhoduje vedení v Praze. Já měl za úkol zdejší prodejnu otevřít,“ řekl Novinkám v pondělí vedoucí prodeje olomoucké prodejny Dominik Kotala.

Tahákem v Olomouci, jak dále informoval, je například kávovar zlevněný z šesti tisíc korun na tři. „Máme jich asi dvě stovky. Jde o zboží z letáku. O většině toho, co tu máme k mání, ale lidé předem nevěděli,“ dodal.

Související témata:

Výběr článků

Načítám