Hlavní obsah

Kontroly dodržování opatření na pražském hlavním nádraží. Padly i několikatisícové pokuty

8. 3. 2021, 14:52 – Praha
Novinky, ČTK, Kristýna Léblová, jdu

Policisté kontrolují dodržování vládních nařízení pro cestování mezi okresy i na vlakových nádražích. Na tom největším v zemi, pražském hlavním nádraží, probíhají kontroly namátkově. Podle mluvčího pražských policistů Jana Rybanského většina lidí pravidla dodržuje a pokuty policisté udělují výjimečně. Dodal, že za neděli zde padly dvě několikatisícové pokuty.

Policisté kontrolují dodržování opatření i na pražském Hlavním nádražíVideo: Novinky

 
Článek

„Policisté namátkové kontroly provádějí jak na nástupištích hlavního nádraží, tak také v hale a i ve vagonech vlaku,“ uvedl Rybanský. Kromě toho, zda lidé dodržují pravidla pro cestování mezi okresy, policisté také kontrolují, zda mají nasazené správné ochranné pomůcky, tedy respirátor nebo nanoroušku s filtrační účinností nejméně 94 procent.

Podle mluvčího jsou lidé po týdnu opatření ve většině případů již připraveni a porušení vládních nařízení policisté zaznamenávají spíše výjimečně. „V neděli policisté na hlavním nádraží uložili dvě pokuty z důvodu porušení pravidel pro cestování mezi okresy. V jednom případě to bylo pět tisíc korun, které občan zaplatil na místě, a ve druhém případě to bylo složenkou, kdy pokutu zaplatí do 14 dní,“ dodal mluvčí.

Na bleší trhy v Praze mířilo 170 aut. Policie je otočila

Krimi

Od prvního března je možné hranici okresů překročit jen kvůli cestě do práce, k lékaři, na úřad či pro zajištění nezbytných potřeb příbuzných. Lidé se při kontrolách mají prokazovat potvrzením od zaměstnavatele či čestným prohlášením.

Blatný: Rozvolníme při 3000 hospitalizovaných, ale můžeme i zpřísňovat

Domácí

Policie za první březnový týden provedla přes 700 tisíc kontrol a zaznamenala přes pět tisíc přestupků proti krizovým opatřením zavedeným vládou. Současné omezení pro cestování mezi okresy platí do 21. března, zatím není jasné, zda vláda nařízení prodlouží.

Reklama

Výběr článků