Hlavní obsah

Kde byla TOP 09, když jsem bránil ve jmenování Bátory náměstkem, ptá se Nečas

22. 8. 2011, 19:52
Právo, Novinky, dan, map

Premiér Petr Nečas (ODS) v pondělí vyzýval ke zklidnění emocí při třenici kolem úředníka Ladislava Bátory, přesto si rýpl do TOP 09, která si momentálně staví hlavu a odmítá chodit na jednání vlády. Koaličnímu partnerovi adresoval dotazy, proč nebojkotovali vládu, už když byl Bátora jmenován do vysoké funkce, a také jim připomněl, že se k němu nepřidali, když zabránil Bátorovu nástupu do funkce náměstka.

Foto: Milan Malíček, Právo

Premiér Petr Nečas (ODS) s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09)

Článek

„Je s podivem, že zásadní úvahy o možném odchodu z vlády TOP 09 neuplatnila před mnoha týdny, kdy byl pan Bátora jmenován personálním ředitelem ministra školství Josefa Dobeše (VV). A TOP 09 mne také nepodpořila před několika měsíci, když jsem se postavil proti jmenování pana Bátory náměstkem ministra,“ uvedl v tiskové zprávě Nečas.

Připomněl, že i on sám má nadále výhrady k setrvání Bátory ve funkci personálního ředitele ministerstva školství, ale věc by se prý měla řešit v poklidu a neměla by narušit reformní kroky, které jsou podle Nečase o to důležitější, čím více se blíží další krize.

Přivítali bychom, kdyby situaci řešil místo vydávání tiskových prohlášení.
Miroslav Kalousek

Nicméně i jeho stranický kolega a člen vedení ODS Pavel Drobil přispěl se svojí troškou do mlýna, když nařkl TOP 09 z postranních úmyslů. „Na mě to celé již delší dobu dělá dojem, že TOP 09, respektive její první místopředseda Miroslav Kalousek, si ve skutečnosti přeje předčasné volby, respektive konec vlády s premiérem z ODS v čele,“ sdělil v pondělí Právu.

Podle ministra financí Miroslava Kalouska ministři TOP 09 nehodlají měnit nic na svém předsevzetí nepřijít na zasedání vlády, pokud bude Bátora stále ředitelem personální sekce u ministra školství Dobeše. Na výtky premiéra kontroval ministr financí v podobném duchu.

„Souhlasím s panem premiérem, že situace by se neměla eskalovat, ale že by se měla vyřešit. Proto bychom přivítali, kdyby situaci řešil místo vydávání tiskových prohlášení,“ řekl Právu Kalousek.

Reklama

Výběr článků