Hlavní obsah

Jeden z domů v Koryčanech je po výbuchu neobyvatelný, rozhodl statik

17. 9. 2021, 7:16 – Koryčany • Aktualizováno 17. 9. 2021, 14:07

Jeden z rodinných domů v Koryčanech na Kroměřížsku, který je v sousedství domu, jejž zničil středeční výbuch plynu, je podle statika neobyvatelný. Po explozi má totiž poškozenou konstrukci. Hasiči proto zajistili stabilizaci objektu, uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. Exploze si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé utrpěli zranění.

Dům poškozený při výbuchu v KoryčanechVideo: Jiří Růžička, Právo

 
Článek

Ve čtvrtek večer se podle Javoříkové na štítové stěně sousedního domu objevily nové praskliny, na místo proto znovu vyjížděli profesionální hasiči. „Po příjezdu hasiči ihned evakuovali obyvatele obou přilehlých rodinných domů a velitel zásahu na místo povolal statika,“ uvedla Javoříková.

Plameny a obří rána. Kamera zachytila výbuch, který rozmetal dům v Koryčanech

Krimi

Velení zásahu si podle ní spolu se statikem prohlédl obě budovy v těsném sousedství domu, který exploze zcela zdemolovala. „Bylo zjištěno, že došlo ke zhoršení stavu vnější konstrukce jednoho z objektů, který se nachází vedle rodinného domu zničeného výbuchem. Statik zakázal užívání tohoto objektu a nařídil zajištění jeho obvodových konstrukcí,“ uvedla mluvčí.

Foto: Právo

Zničený dům v Koryčanech

Hasiči se podle ní postarali o stabilizaci rohu domu, a to z vnějšku i uvnitř. Konstrukce zajistili pomocí stabilizačních stojek a výdřevy, kterou na místo dopravil speciální kontejner z Kroměříže.

Kriminalisté zkoumají zbytky domu zničeného tragickým výbuchem

Krimi

Výbuch prověřuje policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Právní kvalifikace se ještě může změnit. Před explozí majitelé prováděli v domě rekonstrukci. Při ní bylo poškozeno plynové potrubí, což vedlo k následnému výbuchu, řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Exploze si vyžádala životy dvou dobrovolných hasičů, kteří kvůli úniku plynu do domu přijeli. Zranění jsou jejich dva kolegové a další dva lidé.

Reklama

Výběr článků