Hlavní obsah

Generálním ředitelem ČRo bude dalších šest let stávající šéf Zavoral

25. 8. 2021, 17:23

Generálním ředitelem Českého rozhlasu (ČRo) byl na dalších šest let zvolen dosavadní šéf René Zavoral. Jako jediného kandidáta, který splnil formální podmínky výběrového řízení, ho vybrala rada ČRo sedmi hlasy z devíti možných. Rozhlas to oznámil v tiskové zprávě.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

René Zavoral

Článek

Rada vypsala výběrové řízení před měsícem. Uchazeči mohli nabídky podávat do 16. srpna.

Přišly tři přihlášky, dva kandidáti však nesplnili formální požadavky, a proto je rada z výběru vyřadila. Ke znovuzvolení potřeboval Zavoral dvě třetiny hlasů z celkového počtu devíti.

Mezi hlavní priority znovuzvoleného generálního ředitele bude i nadále patřit posilování Českého rozhlasu jako nezávislého, svobodného a moderního média veřejné služby a rozvoj jeho služeb pro posluchače.

Xaver Veselý skončil v Českém rozhlasu

Domácí

„Během mého současného mandátu se podařilo zajistit Českému rozhlasu ekonomickou stabilitu i rekordní postavení na mediálním trhu. Pro naše posluchače jsme zřídili nové stanice a nabídli jim řadu dalších nových služeb i v on-line prostředí,” uvedl po zvolení Zavoral.

„V nadcházejících šesti letech chci pozici Českého rozhlasu jako klíčové národní kulturní instituce ještě více posílit, nadále bude potřeba rozvíjet jeho programovou nabídku i všechny platformy, na kterých nabízí své služby veřejnosti,” dodal Zavoral.

Zavoralovi vyprší stávající mandát příští rok v lednu, generálním ředitelem je od roku 2016, kdy jako dosavadní náměstek pro program a vysílání zvítězil ve výběrovém řízení. Tehdy nahradil Petera Duhana.

Zavoral byl náměstkem generálního ředitele Českého rozhlasu pro program a vysílání od dubna 2013, předtím řídil strategický rozvoj rozhlasu (2011 až 2013), odbor komunikace či marketing a PR.

V rozhlase pracuje od roku 2001, s přestávkou v letech 2005 až 2006, kdy působil v Komerční bance v korporátní komunikaci.

Skandální průběh, stěžuje si Klaus na rozhovor, během něhož naštvaně odešel

Domácí

Během jeho prvního šestiletého funkčního období ČRo posílil o další regionální stanice v Liberci, Karlových Varech a ve Zlíně.

Zřízena byla také speciální digitální stanice Radiožurnál Sport, zpravodajský server iROZHLAS či největší audio portál v zemi mujRozhlas.cz.

ČRo letos získal rekordní podíl na trhu 27,4 procenta. Dokončen byl také proces digitalizace a ČRo nyní pokrývá digitálním signálem zhruba 95 procent populace.

Radní ve středu také schválili Zavoralovi odměnu za 1. pololetí v plné výši 576 000 korun. Podle rady rozhlas pod Zavoralovým vedením loni splnil všechna stanovená kritéria, jejichž prostřednictvím hodnotí činnost generálního ředitele.

Jde o dodržování kodexu a zákona o ČRo, dodržování nařízení rady, kvalitu předkládaných materiálů radě, plnění kandidátského projektu, podíl stanic ČRo na poslechovosti nebo hospodaření podniku.

Klaus: Měl jsem dát moderátorovi rozhlasu pěstí. Jsem hovňousek

Domácí

Rada Českého rozhlasu má devět členů. Jejím prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontrolovat veřejnoprávní médium.

Do působnosti rady náleží vedle jmenování a odvolání generálního ředitele například schvalování rozpočtu. ČRo letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem 2,3 miliardy Kč.

Reklama

Výběr článků