Článek
„Vyřeším to tak, jak to zákon nařizuje,“ slíbil Červený na tiskové konferenci vlády. Novinářům prozradil, že společnost, která v obchodním rejstříku uvádí širokou škálu činností, se zabývá především natáčením podcastů. „Je to jediná firma, ve které mám malý podíl,“ dodal Červený.
Zákon o střetu zájmů zakazuje veřejným funkcionářům podnikat a být členem statutárního nebo řídícího orgánu, činnost musí bez zbytečného odkladu ukončit poté, co začali vykonávat svou funkci, nejpozději však do 30 dnů ode dne zahájení výkonu.
Červený není v čele Extreme BFG Cast sám, dalším jednatelem je Lubor Novák, koordinátor Motoristů v Jihomoravském kraji. Nováka, který Motoristy v minulosti sponzoroval statisícovými částkami, si Červený po volbách přivedl i do Sněmovny jako svého asistenta.
Novák je také předsedou spolku World Elite Shooting Association, který organizuje sportovní a výcvikové akce, a jednatelem společnosti s ručením omezeným Extreme Gun Group, jež jako předmět činnosti uvádí pronájem nemovitostí.
Je také jediným členem představenstva akciovky Hemmont se sídlem v pražské Jindřišské ulici, kterou stoprocentně vlastní Hammerton Capital Co. Limited sídlící v čínském Hongkongu. Společnost se podle rejstříku zabývá pronájmem nemovitostí. Novinky poslaly už v prosinci Novákovi na společnost dotaz v SMS, ale neodpověděl.


