Hlavní obsah

Babiš poslal Blatnému několik vytýkacích dopisů

2. 4. 2021, 21:32

Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) koncem března již nejméně čtvrtý vytýkací dopis za zhruba dva týdny. Ministrovi tentokrát opět vytkl přísné podmínky pro podávání experimentálního léku na nemoc covid-19 bamlanivimab, napsal v pátek Deník N. Předtím Babiš vytýkal ministrovi prostřednictvím dopisů malou podporu nových léků na covid-19 a také postup při tendru na testy na covid-19 pro školy nebo strategii boje proti rakovině.

Foto: Ondřej Deml, ČTK

Premiér Andrej Babiš (vlevo) a ministr zdravotnictví Jan Blatný

Článek

Babiš ministra Blatného v dopise z 29. března podle Deníku N žádá, aby ministerstvo umožnilo pacientům léčbu bamlanivimabem v co největší míře. „Snažíte se opravdu přispět k řešení situace ze všech sil i Vy z funkce ministra zdravotnictví?“ píše premiér. „Očekávám od Vás jasnou a stručnou odpověď hodnou ministra zdravotnictví ČR a lékaře, nikoli další slohové cvičení, co nejde a proč to nejde,“ vyzývá premiér ministra.

KONEČNĚ! Tvrdá kritéria pro podání nových léků na covid zmírněna

Domácí

Premiér tím naráží na dřívější dopis, v němž také kritizoval podmínky pro podávání nových léků. „V době, kdy nemáme dostatek vakcín, jste měl Vy jako ministr zdravotnictví umožnit indikovaným pacientům léčbu s protilátkami v největší možné míře, k čemuž ovšem podle mých informací nedošlo,“ psal podle serveru Babiš v prvním dopise z poloviny března.

Bamlanivimab. Na slibný lék dosáhne jen málokdo. Můžou za to příliš přísná kritéria?

Koronavirus

„Případné změny v indikaci budou odvislé výhradně od výsledku odborných diskusí a analýzy dosavadních zkušeností,“ sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová k podmínkám pro podávání zmíněných léků.

Ministerstvo zdravotnictví podle serveru nechtělo poslední dopis komentovat.

Reklama

Výběr článků