Hlavní obsah

ANO znovu projedná stavební předpisy i Stropnického, tvrdí Krnáčová

26. 8. 2015, 15:54 – Praha

Podle primátorky Adriany Krnáčové bude hnutí ANO v Praze znovu řešit otázku pražských stavebních předpisů i primátorčina náměstka Matěje Stropnického (SZ). Primátorka to uvedla v reakci na stanovisko Trojkoalice, která odmítla výzvu ANO a ČSSD na výměnu Stropnického.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO)

Článek

"Pan Stropnický je stále členem rady, takže na mé spolupráci s ním se momentálně nic nemění," vzkázala primátorka. Důkazem toho, že jsou radní stále schopni zasednout ke společnému jednacímu stolu, bylo podle ní úterní jednání rady, které se uskutečnilo jako obvykle a projednalo běžné úkoly.

Stropnický v rozhovoru s ČTK zopakoval, že klub Trojkoalice trvá na plnění programového prohlášení. "To, co Trojkoalice považuje za hlavní, není osoba primátorky, podstatná je nulová tolerance hazardu, změny financování městských částí a gesce územního rozvoje," uvedl náměstek, jemuž primátorka před časem odebrala z gesce přípravu stavebních předpisů a následně předložila vlastní návrh. [celá zpráva]

Babiš: Problém Prahy je Stropnický

Kromě bouřlivé situace v pražské koalici, která se točí kolem sporu mezi primátorkou a náměstkem, se v pondělí v noci naplno projevila rozepře uvnitř pražského ANO. Klub a následně i předsednictvo primátorce kvůli špatné komunikaci vyjádřilo nedůvěru. O několik hodin později ale zásahem předsedy strany Andreje Babiše strana kající se Krnáčové opět projevila podporu. I o důvěře vůči primátorce bude příští týden znovu jednat klub. Podle některých zdrojů z ANO se členové strany v úterý na nočním jednání u Babiše zavázali, že budou ohledně výsledku jednání mlčet.

Babiš po jednání s Krnáčovou označil za hlavní problém hlavního města právě náměstka Stropnického. [celá zpráva]

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků