Hlavní obsah

Vysočina láká turisty na objevování barokních perel

14. 6. 2017, 10:01
Právo, pch

Tři desítky cílů napříč Vysočinou nabízí turistům nová mapa inspirovaná barokem. Během června začnou aktuální produkt příspěvkové organizace kraje, Vysočina Tourism, nabízet informační centra a zapojení partneři. Na vrcholu turistické sezóny bude vysočinské baroko lákat turisty v Praze. Informovala o tom mluvčí organizace Monika Brothánková.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Baroko na Vysočině, to není jen kostel na Zelené hoře. Ilustrační foto

Článek

Vedle proslulých perel barokní architektury v kraji, jakými jsou poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře či zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, zavede mapa zájemce na dalších 27 pozoruhodných adres.

Například ke kostelům v Obyčtově, ve Zvoli, Bobrové, Polné nebo na Křemešníku, ke klášterům v Nové Říši a v Želivi, k zámku ve Žďáru nad Sázavou či k synagoze v Třebíči. Inspirativní turistický podklad s českými a anglickými texty obsahuje také tři tipy na jednodenní a dvoudenní výlety po barokních památkách Vysočiny.

První výlet, Barokní koruna Vysočiny, navádí na trasu ze Žďáru nad Sázavou do Polné přes Zvoli, Obyčtov a Bobrovou. Druhý byl nazván Barokní památky s ochutnávkou piva a láká do Želiva a na Křemešník. Třetí výlet, s názvem Zámecký okruh vede z Třebíče přes Jaroměřice nad Rokytnou až do Budišova.

Reklama

Související témata:

Výběr článků