Hlavní obsah

Thajsko koronavirus zvládlo. Turistům se přesto neotevře ještě několik měsíců

1. 6. 2020, 11:45
Novinky, mšv

Mnohé evropské země se začínají pomalu otevírat turistům. Cestovatelé prahnoucí po větších dálkách však upírají zrak na jihovýchodní Asii. Například Thajsko se ale cizincům nezpřístupní zřejmě ještě několik měsíců, přestože epidemii koronaviru zvládlo s malým počtem nakažených. I po otevření hranic ale budou platit jistá pravidla, uvedl server CNN.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Podle šéfa Thajského turistického úřadu Yuthasaka Supasorna se země cizincům otevře nejdříve ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, tedy někdy na podzim. „Stále se to však bude odvíjet od aktuální situace,“ uvedl Supasorn a dodal, že i po otevření hranic budou s největší pravděpodobností platit restrikce na to, kdo bude moct přijet a které konkrétní části země budou přístupné.

Thajské pohřebiště letadel se stalo neotřelou turistickou atrakcí

Cestování

„Neotevřeme se najednou. Stále máme vysokou pohotovost a nemůžete se přestat hlídat. Budeme se muset podívat na jednotlivé země cestovatelů a zjistit, zda se tam situace skutečně zlepšila. A také se budeme muset přesvědčit, že lidé v turismu jsou připraveni návštěvníky přijmout s novými pravidly,“ vysvětlil Supasorn.

Nouzový stav trvá

V praxi by to znamenalo, že se Thajsko otevře jen těm zemím, kde se koronavirová epidemie dostala pod kontrolu a nehrozí v nich již žádné velké riziko.

Návštěvníci by se navíc nemohli volně rozprchnout po zemi, přístupná by byla jen některá konkrétní místa. „Studovali jsme možnost, že turistům nabídneme delší pobyty v izolovaných oblastech, kde můžeme zdravotnickou situaci lehce monitorovat. Byly by to například ostrovy Koh Pha Ngan nebo Koh Samui,“ doplnil Supasorn.

Thajské hranice zatím zůstávají nemilosrdně uzavřené, 26. května navíc vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 30. června. Oproti jiným státům je při tom situace v zemi poměrně dobrá. Thajsko ohlásilo něco málo přes tři tisíce nakažených, úmrtí spojených s covidem-19 bylo 57.

Země se ale bude nyní soustředit především na nastartování domácího cestovního ruchu. Některé hotely už mají svolení znovu otevřít. Přístupné jsou také obchody, trhy, muzea a některé turistické atrakce. A například palác v Bangkoku se otevře 4. června.

Koronavirus má v Thajsku silný dopad i na slony

Koronavirus

Reklama

Výběr článků