Hlavní obsah

Prahu zvolili nejkrásnějším městem planety

19. 9. 2021, 8:38

Karlův most, Staroměstský orloj, Letenské sady či nábřeží Vltavy. To jsou jen některá z míst, díky kterým byla Praha zvolena vůbec nejkrásnějším městem planety. V žebříčku magazínu Time Out předstihla Paříž, Řím, New York nebo Chicago. Hodnocení žebříčku se zakládá na anketě mezi 27 tisíci lidmi napříč planetou.

Foto: Profimedia.cz

Praha je pro letošní rok tím nejhezčím městěm na světě.

Článek

Time Out se samotných obyvatel ptal na kvality jejich domovských měst, přičemž na Praze vyzdvihlo 83 procent rezidentů právě její malebný vzhled tvořený historickými uličkami, v nichž se setkává gotika s renesancí, barokem i secesí.

„Ať už se touláte přes Karlův most nebo koukáte na Staroměstský orloj, den v Praze je vždy spojen s úchvatnou architekturou,“ píše Time Out.

Praha je sedmým nejlepším městem světa

Cestování

„Nejsou to ale jen budovy, za úchvatnými výhledy zamiřte do Letenských sadů a za něčím poklidnějším na nábřeží Vltavy,“ vypichuje magazín další z pražských předností.

Druhé nejlepší město k odpočinku

Vedle toho, že se Praha stala nejkrásnějším a sedmým nejlepším městem v hlavní kategorii žebříčku, přiřkla si také druhé místo za relaxaci. Podle magazínu zkrátka k české metropoli patří koupit si kávu a jen si vychutnávat okolní atmosféru.

Druhým nejkrásnějším městem zvolil časopis Chicago. Zbytek žebříčku zatím není k dispozici, Time Out ho pravděpodobně zveřejní postupně.

Americký sen Emila Kolbena

Historie

Hlavní žebříček nejlepších měst vydal magazín 8. září. První příčku v něm obsadilo San Francisco, druhou Amsterdam a třetí Manchester. Praha získala zmíněné sedmé místo.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Výběr článků