Hlavní obsah

Pracujte od nás na dálku a my vám zaplatíme, lákají dvě italské obce

14. 5. 2021, 11:45

Další dvě italské obce touží po troše nové krve. Uvedly proto, že zaplatí či přispějí na nájem každému, kdo do nich přesídlí, ovšem za podmínky, že je schopen pracovat na dálku. První z městeček se nachází v Toskánsku, druhé v regionu Lazio, asi hodinu a půl jízdy od Říma.

Foto: Profimedia.cz

Obec Santa Fiora se nachází v malebném Toskánsku.

Článek

Nabídka má za cíl přitáhnout nové obyvatele do oblastí, které čelí s odchodem rezidentů za prací vylidňování. Toskánská vesnice Santa Fiora a městečko Rieti v Laziu se proto rozhodly přilákat zájemce, kteří si třeba chtějí odpočinout od městského ruchu - a zároveň mohou pracovat na dálku.

Takovým lidem chtějí zaplatit až 200 eur (přes pět tisíc korun) nebo jim při dlouhodobém pronájmu domu mezi dvěma až šesti měsíci odpustit polovinu nájmu, uvádí server Independent. Ve výsledku tak mohou lidé bydlet i za 150 eur, tedy za necelé čtyři tisíce korun, protože nájmy v obcích jsou na Itálii relativně nízké.

A pizzaři skončí na dlažbě. V Římě chystá ikonické jídlo první výdejní automat

Cestování

Server CNN zdůrazňuje, že však nejde o žádnou placenou dovolenou. Zájemci o přestěhování totiž musejí doložit spoustu údajů o své práci, aby měli představitelé městeček jasno v tom, že lze pozici skutečně vykonávat na dálku. Nezáleží přitom, čím se lidé živí, pokud mohou pracovat odkudkoli.

Mohou také investovat

Městečko Santa Fiora kvůli zatraktivnění nabídky nechalo zavést i vysokorychlostní internet, aby měli budoucí obyvatelé jistotu, že při jejich práci nenastanou technologické komplikace. „Pokaždé, když někdo mladý odejde, aby si našel práci jinde, odnese s sebou i kus vsi,“ míní starosta toskánské obce Federico Balocchi. „Nabídka necílí na turisty, kteří se zdrží a zase odjedou, ale na ty, kteří chtějí opravdu zakusit náš vesnický život,“ doplnil.

Nově příchozí, kteří budou chtít investovat do místní turistické infrastruktury a například otevřít penzion či hostel, mohou dostat finanční injektáž 30 tisíc eur (přes 760 tisíc korun). A za děti narozené v obci budou rovněž finanční odměny. „To by mohlo být skvělé pro nové rodiny, které se u nás usadí,“ míní starosta.

Podobně situaci vidí také starosta z městečka Rieti Daniele Silieti. „Mladí lidé odsud odcházejí za prací do Říma, takže jsme aktuálně na misi, jak přilákat lidi schopné pracovat na dálku a využít je k oživení města,“ uvedl Silieti.

Doplnil, že nájmy domů jsou relativně nízké, a za 600 eur, což je zhruba 15 tisíc korun, mohou lidé bydlet i v malé vile.

Američanka si na Sicílii koupila několik domů za euro. Skvělé rozhodnutí, pochvaluje si

Cestování

Reklama

Související témata:

Výběr článků