Hlavní obsah

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce

29. 7. 2021, 15:43

Plzeň spustila prvního virtuálního turistického průvodce SmartGuide. Mobilní aplikace přibližuje historii města a provází české i zahraniční návštěvníky tím nejlepším z Plzně. Umožňuje jim pohybovat se samostatně bez průvodce a davů a nabízí 42 bodů zájmu a pět naučných tras. Uvedla to Petra Vomelová, mluvčí městské organizace Plzeň-TURISMUS, která s firmou SmartGuide průvodce připravila.

Foto: Profimedia.cz

Kostel sv. Bartoloměje v centru Plzně

Článek

Audioprůvodce v mobilu přibližuje historii města od vzniku po současnost. „V aplikaci je 42 bodů zájmu a pět tematických tras s fotografiemi a zajímavými příběhy v češtině. Poznávací trasa To nejlepší z Plzně přibližuje historii města, jeho význam a rozvoj, završený získáním titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Druhá trasa Plzeň pro děti zavede návštěvníky do zoo, na dobrodružnou cestu pravěkem v DinoParku nebo do Techmanie, kde se zabaví celá rodina,” informovala Silvie Burešová z organizace Plzeň-TURISMUS.

Jde o prvního jednotného průvodce pro Plzeň. Mobilní telefon pomocí GPS zjistí, kde se turista nachází, a podle toho vypráví poutavé příběhy, nebo návštěvníky dovede k místu, které je zajímá. „Celého průvodce lze stáhnout plně do offline režimu včetně map i audia a ušetřit mobilní data. Stále je ale možné vyrazit na klasické prohlídky expozic s „živým” průvodcem,” řekla mluvčí Vomelová.

Plánuje se rozšíření

SmartGuide průvodce je k dispozici také v Plzeňském Prazdroji v anglickém, německém a ruském jazyce. Do budoucna ho tam plánují rozšířit i do Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí, které pivovar provozuje. Platformu využívá také zoo, která už dva roky nabízí průvodce v češtině, angličtině a němčině a v létě zaktualizuje a rozšíří obsah.

„Aplikaci bude Plzeň využívat k zasílání push notifikací (oznámení z webových stránek města) a také k upozornění návštěvníků na speciální akce, aktuální bezpečnostní informace či dočasně uzavřené expozice,” řekla Vomelová.

Technologická platforma české technologické společnosti SmartGuide pro publikování interaktivních audiovizuálních průvodců nabízí už přes 400 různých destinací po světě. SmartGuide si oblíbili cestovatelé, kteří chtějí místa prozkoumávat vlastním tempem, poslouchat zajímavé příběhy od místních průvodců a objevovat skrytá místa mimo hlavní cestu.

Torzo Katzelsdorfského zámečku je chráněnou památkou

Cestování

Reklama

Výběr článků