Hlavní obsah

Karlův most je šestou nejhezčí památkou na světě

15. 8. 2022, 9:36

Jedna z nejznámějších dominant Prahy, Karlův most, je šestou nejhezčí památkou na světě podle studie britské společnosti Kuoni, která zanalyzovala statisíce recenzí na portálu TripAdvisor. Prvenství získal newyorský Central Park, za ním následují fontána di Trevi v Římě a fontána Bellagio v Las Vegas.

Foto: Profimedia.cz

Karlův most se řadí k nejkrásnějším památkám světa.

Článek

Studie podle autorů ukazuje, že Spojené státy americké jsou domovem jedněch z nejhezčích míst na planetě; hned tři památky se totiž dostaly do top desítky. Kromě zmiňovaného Central Parku a fontány Bellagio to je také muzeum Chihuly Garden and Glass v Seattlu, jenž skončilo desáté. Vítěze žebříčku označili lidé slovem „krásný“ v celkem 22 880 recenzích.

Na čtvrtém místě je chrám Sagrada Familia v Barceloně, pětkou je pařížská katedrála Notre-Dame. Šestá příčka patří zmiňovanému Karlovu mostu, který byl označen slovem „krásný“ v celkem 10 870 recenzích.

Praha je mezi desítkou nejlepších měst světa

Sedmá pozice náleží Národním botanickým zahradám Kirstenbosch v Kapském Městě. Osmičkou je mešita šejka Zayeda v Abú Zabí a devítkou Stanley Park ve Vancouveru.

Foto: Profimedia.cz

Newyorský Central Park je plný romantických zákoutí.

Společnost Kuoni se dále zaměřila zejména na památky ve Spojeném království. Tam prvenství získal Edinburský hrad, který následují Westminsterské opatství, Liverpoolská katedrála či pláž Bournemouth Beach ve stejnojmenném jihoanglickém městě.

V rámci studie iniciátoři zanalyzovali celkem 450 tisíc recenzí na TripAdvisoru. Jak je patrné, zaměřovali se na četnost slov „krásný“ a „nádherný“.

10 nejhezčích památek světa
1. Central Park, New York, USA
2. Fontána di Trevi, Řím, Itálie
3. Fontána Bellagio, Las Vegas, USA
4. Sagrada Familia, Barcelona, Španělsko
5. Notre-Dame, Paříž, Francie
6. Karlův most, Praha, Česká republika
7. Národní botanické zahrady Kirstenbosch, Kapské Město, JAR
8. Velká mešita šejka Zayeda, Abú Zabí, SAE
9. Stanley Park, Vancouver, Kanada
10. Chihuly Garden and Glass, Seattle, USA
Zdroj: Kuoni

Reklama

Výběr článků