Hlavní obsah

Kanaďanům se v ČR líbí. Pražské letiště bude mít nový přímý spoj s Torontem

10. 9. 2015, 9:00

Letecká společnost Air Canada zavede od 29. května 2016 novou přímou linku mezi Prahou a Torontem. Fungovat bude do konce září, naplánovány jsou tři lety každý týden. Nové spojení navýší celkovou sedačkovou kapacitu mezi Prahou a kanadskou metropolí o 145 procent. Ve středu o tom informovala mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Nyní podle webu pražského letiště z Prahy do Kanady přímo létá společnost Air Transat. Jde o linky do Montrealu a do Toronta, a to v letní sezóně. Na nové lince bude létat Boeing 767-300 s kapacitou 280 sedadel.

Odlety z Prahy jsou plánovány vždy v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu v 9:30 s příletem do Toronta ve 12:40 místního času. Z Toronta bude linka odlétat ve středu, v pátek a v neděli v 16:55, přílet do Prahy bude v 7:20 následujícího dne. Linka bude provozována dceřinou společností Air Canada rouge, která se zaměřuje především na lety do dovolenkových destinací.

Podle předsedy představenstva Českého Aeroholdingu Václava Řehoře zájem kanadských turistů o Prahu roste. „Jen za první pololetí letošního roku do České republiky z Kanady přicestovalo meziročně o devět procent pasažérů více. Věřím, že nová linka přispěje k dalšímu navýšení cestujících mezi oběma destinacemi," uvedl.

Pražské letiště loni odbavilo 11,15 miliónu pasažérů, což bylo o 1,6 procenta více než v roce 2013. Vzrostl zejména počet cestujících, kteří v Praze nepřestupují, ale naopak zde svůj let začínají nebo končí. Jejich počet meziročně stoupl o 5,68 procenta.

Reklama

Související témata:

Výběr článků