Hlavní obsah

Hotel ukrytý uprostřed pouště dokonale splývá s okolním pískem

18. 7. 2013, 22:00
Novinky, Klára Fischleinová

Moderní hotelový areál v americkém Utahu má barvu písku, což ho dělá dokonale nenápadným. Leží totiž ve strohé pouštní krajině, kam se někteří hosté dopravují soukromými tryskáči. Dovolená tu vskutku není pro každého.

BEZ KOMENTÁŘE: Úchvatný hotel schovaný v poušti nabízí návštěvníkům především klid a soukromí

 
Článek

Hotel Amangiri vyrostl kousek od jezera Powell a cestovatelům dobře známého Antilopího kaňonu v Utahu poblíž městečka Page u arizonských hranic. Poprvé se návštěvníkům otevřel už v roce 2009, dodnes ale nepřestává uchvacovat svojí odlehlostí od civilizace.

Komplex Amangiri je často uváděn jako nejizolovanější americký hotel. Aby taky ne, v jeho nejbližším okolí je jen prašná poušť a neprostupné hranice skal.

Foto: Profimedia.cz

Jakmile se schová slunce, hotel září do prázdnoty pouště svým vlastním světlem.

Stranou od ruchu měst a obřích hotelových rezortů si tady hosté za nemalé peníze užívají nekonečného přepychu. Relaxaci nabízejí zdejší lázně s vířivkami, maséry i pedikéry.

Odpočinek si lze užít také při pouhém sledování tichého prostředí pouště z terasy pokoje, o jeho dokonalém vybavení interiéru netřeba hovořit. Vyznavači aktivní rekreace ocení pro změnu třeba jízdu na koních, možnost letu balónem nebo plavání v bazénu, který je doslova srostlý se skalním masivem. Ten sousedí s hotelem.

Kouzlo tohoto honosného „poustevnického“ sídla využívají celebrity, které sem utíkají před bulvárními fotografy, nebo také majetní podnikatelé. Ti si s dopravou do pouštních končin hlavu nelámou. Alespoň tedy ti, kteří mají k dispozici vlastní tryskáč.

Zajímavost: Před dvěma lety tady byl na dovolené holywoodský herecký pár Brad Pitt s Angelinou Jolie.

Co se týče nákladů za ubytování, průměrného turistu budou nejspíš šokovat. Základní cena za přespání v hotelovém pokoji Amangiri rezortu se šplhá do výše 1100 dolarů, tedy zhruba 22 tisíc korun. Pronájem místní čtyřpokojové vilky pak vychází na 7500 dolarů, což je v přepočtu okolo 150 tisíc korun. Taková je v Utahu cena za božský klid a absolutní soukromí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků