Hlavní obsah

Do pražské botanické zahrady za muškáty

29. 5. 2020, 18:26

Od pátku se v Ornamentální zahradě Botanické zahrady Praha v Troji koná oblíbená burza pelargonií, kterou už posedmé pořádá zahrada ve spolupráci se členy Českého zahrádkářského svazu.

Foto: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Pelargonie se budou v Troji vystavovat a prodávat celý víkend.

Článek

Ke koupi budou během víkendu pelargonie páskaté, břečťanolisté, velkokvěté, andělské, pestrolisté, vonné, sukulentní i zcela raritní a kromě nich i další zajímavé sbírkové rostliny.

Odborníci zájemcům poradí s výběrem, zásadami správného pěstování a ošetřování, ochranou proti nejčastějším chorobám a škůdcům či s podmínkami úspěšného množení rostlin. Burza začala v pátek a koná se až do neděle každý den od 9 do 18 hodin.

Expozice se bude rozrůstat

Pokud máte květiny pro tuto sezonu již vyřešené či jednoduše pelargonie nejsou vaší oblíbenou rostlinou, možná vás zaujme fotovýstava, která představí jedinečnou floru Kypru a začne již v pátek 5. června. Během procházky trojskou botanickou zahradou se přenesete do Středozemí. Expozice je plná kvetoucích rostlin a nechybí ani pravé levandulové pole.

„Díky spolupráci s tamními autoritami v oblasti ochrany přírody a také kolegy v botanických zahradách jsme získali možnost významně obohatit naši sbírku a expozici flóry středomořských rostlin. Na podzim let 2018 a 2019 jsme uspořádali sběrové expedice, během kterých se nám podařilo shromáždit více než 200 nových druhů rostlin. Ty budou vysazeny v expozici flóry Středozemí a zčásti také udržovány jako nádobové rostliny v pěstebním zázemí,“ uvedl ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumil Černý.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků