Hlavní obsah

V soutěži Živá zahrada lákají lidé ke svým oknům přírodu

26. 5. 2008, 12:00 – PRAHA

Přilákat přírodu k oknům je hlavní myšlenkou soutěže Živá zahrada, jejíž 4. ročník pořádá Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Už v pátek 23. května začalo jarní kolo soutěže, do které se zapojilo 667 zahrad. Soutěžící se snaží do svých zahrad přilákat co nejvíce z vybraných druhů živočichů.

Foto: Michaela Říhová, Milan Malíček a archiv firem ABC service, Natural Stones, Kameny, Wild Stone a www.prirodnikamen.eu, Právo

Skalka může být rájem například pro ještěrky.

Článek

"Prostřednictvím soutěže Živá zahrada se snažíme působit na majitele zahrad, aby je neuzavírali před okolní přírodou a hlavně před různými živočichy," řekl Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody.

Lidé mají za úkol v průběhu nadcházejícího víkendu sledovat živočichy, kteří se objeví na jejich zahradě. "Mohou tak například pozorovat sýkorky, ještěrky, motýly nebo i ježky. Soutěž je dlouhodobá a hodnotí se nejen množství pozorovaných živočichů v jednom v období, ale především snaha zahradu co nejvíce oživit," doplnil Stýblo.

Soutěže se může zúčastnit každý, kdo vlastní nebo užívá zahradu. Podle organizátorů se prý přihlásili i dva majitelé balkónů. Nemají sice šanci vyhrát, ale i úpravou balkónu mohou pomoci některým živočichům.

Soutěže se může zúčastnit každý, kdo vlastní nebo užívá zahradu. Podle organizátorů se prý přihlásili i dva majitelé balkónů. Nemají sice šanci vyhrát, ale i úpravou balkónu mohou pomoci některým živočichům.

Další informace, přihlášky i mapovací kartu naleznou zájemci na www.zivazahrada.cz.

Reklama

Související články

Jak se starat o růže, aby dlouho vydržely

28. 4. 2008, 8:00

Minule jsme se věnovali výsadbě růží a prvotní péči o ně, včetně řezu. V tomto dalším pokračování se zaměříme na řez růží od druhého roku po výsadbě...

Příroda do výšky v malém prostoru

21. 4. 2008, 8:45

Máte malou zahrádku jako dlaň či příliš úzký vstup do dvora a přemýšlíte, jak zvelebit i tato místa, aby byl alespoň kousek přírody na dosah? Pomohou...

Ochrana ovocných stromů a keřů

22. 4. 2008, 7:23

Jak ochránit stromy, keře a úrodu ovoce před škůdci s použitím co nejmenšího množství ochranných postřiků.

Výběr článků