Hlavní obsah

Novým interiérovým hitem má být sytá bleděmodrá barva

22. 7. 2019, 12:12
Novinky, tnk

Sytá bleděmodrá barva neboli Aqua bude podle anglické společnosti WGSN, která se už od roku 1998 zabývá prognostikou trendů, velkým hitem pro rok 2021. Jde o ideální barvu do letních interiérů, protože do nich vnese mořskou atmosféru, která k létu neodmyslitelně patří. Vyzkoušet ji můžete už letos.

Foto: Nedgis (2x), Audenza, Sweetpea & Willow

Inspirujte se tvary připomínajícími obyvatele moře i barvou vodní hladiny.

Článek

Jde o barvu, která je hodně často používaná na webových stránkách. Podle společnosti WGSN právě tento odstín modré symbolizuje pokrok v komunikačních technologiích.

Tato pozitivně působící barva, inspirovaná pokrokem v technologiích a vodou obecně, rozjasní v příštích letech mnoho interiérů.

Foto: Beaumonde, Nedgis

Inspirujte se lucernami známými ze středomořských oblastí.

Světle modrá barva vyvolává pocity jasnosti, je spojena se sportovními aktivitami a bývá často využívána v komerci.

Jak už název napovídá, barva je inspirovaná předně vodou a jejími tóny. Nešlápnete proto vedle, když do interiéru zakomponujete kousky s mořskou tematikou.

Foto: Abstract House, Mode Prints

Fotoobrazy s mořskou tématikou vnesou do interiéru letního ducha.

Pokud jde o trendovost, barva navazuje na dnešní popularitu mint barvy neboli zelené mátové.

Obě vnesou do prostoru svěžest a spolu s bílou barvou budou vytvářet dojem čistoty. Pocitově jde o barvy z chladnějšího spektra, které se vyplatí kombinovat s dalšími studenými tóny (bílá, tmavě modrá, šedá) a také materiály (sklo, ocel, beton).

Foto: Amazonas Hängematten, VG New Trend

Letní posezení na bleděmodrých kouscích interiér i exteriér opticky zchladí.

Tato barva je často používána a vyhledávána středomořskými národy. V současnosti je neodmyslitelně spojena například s řeckým stolováním. Důvodem je její spojitost s mořem a zároveň schopnost vyvolávat v horkém počasí dojem chladu.

O modré je také známo, že na rozdíl od červené, která chuť k jídlu povzbuzuje, tato barva ji naopak potlačuje. Jde tak o vhodnou volbu do kuchyní všech dietářů a těch, kdo chtějí jíst střídmě.

Foto: Creative Tops

Ti, kdo rádi sledují trendy, se mohou nechat inspirovat i mint barvou, která se bude s odstínem bleděmodré skvěle doplňovat. Tato kombinace barev je obzvlášť vhodná do koupelen, ložnic nebo dětských pokojů a všech prostor určených k odpočinku a relaxaci.

Může se vám hodit na Seznamu:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků