Hlavní obsah

Gabriela Kratochvílová je doma v pronájmu

26. 8. 2015, 9:20

Začátek cesty k samostatnému bydlení má půvabná moderátorka a Česká Miss Gabriela Kratochvílová spojený s vysokou školou. Se starší sestrou nějaký čas obývaly pronajatou garsonku, okusila také studentskou kolej v Anglii a moc ráda vzpomíná na pražskou Hanspaulku, kde žila v podnájmu společně s dalšími čtyřmi dívkami. A v podnájemní odyseji pokračuje i dnes.

Foto: www.modernibyt.cz

Prostor ložnice v pokoji vymezuje transparentní baldachýn.

Článek

Každý nějak začínal! Gabriela bydlí se svým přítelem v malém podkrovním bytě starého činžovního domu v pražském Karlíně. Přesunuli se sem po roce společného života z hloubětínské garsonky, kterou Gabriela získala vítězstvím v soutěži Česká Miss.

„Byla stísněná, ale moc ráda vzpomínám na to, jak jsme se s Filipem sžívali a objevovali svoje zvyky, zjišťovali jsme, co máme rádi a co se nám líbí,“ vypráví Gabriela, která na své bydlení nahlíží velmi prakticky.

Foto: www.modernibyt.cz

Gabriela Kratochvílová

„Tento byt odpovídal našim požadavkům, byl přece jen o něco větší, v centru a cenově dostupný. Nechtěli jsme hned investovat do většího rodinného bydlení. Byt mě okouzlil světlou kuchyní, terasou, zajímavou dispozicí i dřevěnými trámy.“

Posbíraný mix

Částečně zrenovované podkroví nabídlo nové laminátové podlahy s dřevěným dekorem, bílou výmalbu, novou kuchyňskou linku a skříně na chodbě. Nedávalo smysl investovat do přechodného bydlení na krátkou dobu a pořizovat vše nové nebo drahý stylový nábytek.

To ale neznamená, že by byl Gabriele a Filipovi jejich domov lhostejný. Docílili funkčního a útulného bydlení, kde se cítí dobře.

Foto: www.modernibyt.cz

Úložný prostor v chodbě nabízejí praktické vestavné skříně, ale i půdní prostor, kam je možné vstoupit stropním otvorem. Podlahu podkrovního bytu ve více úrovních spojují schody a jednotná laminátová krytina s dřevěným dekorem.

„V zařizování jsme se s partnerem víceméně shodli, ve větší míře jsem však iniciátorkou různých úprav a dolaďování interiéru já. Nechtěli jsme moc utrácet, proto jsme nakupovali v Ikea a využili hodně věcí, které jsme už měli,“ říká Gabriela a zmiňuje výčet vybavení.

„Například skříň jsem si přivezla z domova. Kdysi byla součástí mého růžového dětského pokojíčku. Po podnájmech se mnou už také dlouho putuje štendr na oblečení a vysoký barový stůl. Ten jsme si se sestrou pořídily do naší první garsonky. Byla tak maličká, že by se nám tam ani jiný nevešel. Nyní k němu přibyla jen nová židle. Starou Filipovu knihovnu dnes využíváme v kuchyni.“ Pohovka k nim doputovala od sousedů.

Foto: www.modernibyt.cz

V teplých dnech se obytný prostor bytu zvětšuje. Příjemné posezení venku poskytuje terasa.

Pořizovali si novou a tato mohla ještě sloužit. „Čas ji už poznamenal, ale je pohodlná a my se tu nesnažíme o dokonalost,“ dodává Gabriela.

Funkčně i esteticky

Tento byt je ve čtvrtém patře bez výtahu, ale na druhé straně se může pyšnit tím, že má půdu. „Sezónní oblečení ukládáme do kufrů na půdu. Hodně využíváme i prostor pod lůžkem. Vejdou se tam činky a další věci na cvičení.

Foto: www.modernibyt.cz

Stará Filipova knihovna našla další uplatnění v jídelně stejně jako úzký barový stolek, který Gabriela využívala už dříve v pronajaté garsoniéře.

Neobejdu se ani bez technické zásuvky, kam ukládám různé prodlužovačky, klávesnice k notebooku a další,“ prozrazuje Gabriela.

„Jednou bych si přála mít prostornou šatnu, kam se pohodlně vejde všechno oblečení, bude pěkně uklizené a nebude nikde na očích. Také mi chybí vana. Velkou knihovnu mi tady zatím suplují kovové regály a chybějící zásuvky v kuchyňské lince zase různé košíčky. Ve všem jsme hledali funkční řešení, které by ale bylo i esteticky přijatelné.

Foto: www.modernibyt.cz

Místnost zútulňují černé dekorativní samolepky.

Domů si chodím odpočinout, musím se tam cítit příjemně a pohodlně. Samozřejmě toužím po větším prostoru, vzdušném a světlém a moc se těším, až budu mít jednou jídelnu s velkým stolem, abychom si domů mohli zvát přátele. Tady nám to trochu vynahrazuje venkovní terasa, kde rádi sedáváme, a dokonce i grilujeme.“

Foto: www.modernibyt.cz

Koupelna je příliš malá, proto se pračka stala součástí kuchyňské linky. Zbylo místo pro malou chladničku, vestavnou i mikrovlnnou troubu, ale chybí myčka.

Gabriela nemá vyhraněný styl, kterému by se chtěla přiblížit. Minimalismus má ráda spíš v odívání, ale v bydlení ne. Preferuje hřejivý, útulný domov a tíhne k decentním neutrálním barvám.

Příští rok plánuje svatbu, výhledově i vlastní bydlení. Využití služeb designéra považuje za nezbytné. Tak se budeme těšit na pozvání!

Foto: www.modernibyt.cz

Vešla se jen postel a starý štendr na šaty.

Kdo tu žije: Ing. Gabriela Kratochvílová (narozená 11. 2. 1990 v Chotěboři)
Absolventka Vysoké školy hotelové a Vysoké školy finanční a správní
Česká Miss 2013
Hrála roli Lindy ve filmu Bony a klid II
Vicemistryně Evropy 2013 mažoretek
Od června 2014 moderuje hlavní zpravodajskou relaci na TV stanici Prima
Hovoří anglicky, francouzsky a německy
Ráda fotografuje, maluje, tančí, miluje cestování, hudbu, obzvlášť jazz, a příležitostně si zahraje na klavír.

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Výběr článků