Hlavní obsah

Rodinný dům v Chrustenicích nabízí skvělé výhledy i neotřelá řešení v interiéru

29. 10. 2021, 7:58

Spokojený klient se rád vrací tam, kde splnili vše, co očekával. To platí i pro majitele, který se rozhodl po úspěšné rekonstrukci pražského bytu obrátit na stejné studio i s trochu větším úkolem, tentokrát rodinným domem v Chrustenicích.

Foto: Tacofoti a časopis Bydlení mezi panely

Díky zasazení domu ve svahu se nabízejí velkolepé výhledy do okolí.

Článek

„Po několika letech se nám ozval spokojený klient, se kterým jsme již navrhovali rekonstrukci bytu na pražském Břevnově. Největším kreativcem byl právě on, když přišel s nápady jako postel na zdvižných pístech, masivní ocelová Íčka s pojízdnými svítidly či cetrisová kuchyně. Tentokrát bylo zadání o chlup větší a opět plné skvělých experimentů, které mají architekti rádi,” poznamenává architekt Jakub Heidler ze Studia Reaktor, které tvorbu zakládá na synergii a vazbách mezioborové spolupráce.

Štěpí standardní zadání, taví staré a zajeté koleje, aby se dostali k jádru každého projektu.

Dům ve svahu

Nejkrásnějším momentem celého pozemku je výhled na Loděnický potok se strání porostlou listnatými stromy. Svažitý pozemek umožnil dvoupatrový dům zasadit hmotově do terénu tak, aby byl přístupný z obou úrovní.

Tvar domu je obdélníkový s šikmou střechou orientovanou hřebenem po vrstevnici. Příjezdová cesta pod svahem je zakončena parkovacím přístřeškem pro dvě auta. K domu je z jižní části přistavena lehká terasa s grilovacím místem.

Příchodovou cestou se propleteme skrze gabiony (drátěné prvky) ke vstupu do domu.

Foto: Tacofoti a časopis Bydlení mezi panely

Hlavní přístupová cesta k domu

Do interiéru se vstupuje uprostřed celkové dispozice. Každé patro disponuje ložnicí a koupelnou se zázemím. Jižní část domu je dvoupatrová s obytným prostorem, kuchyní, jídelnou a pracovnou.

V horním podlaží je možné vystoupit na zahradu s bazénem. Široký vikýř umožňuje panoramatický výhled z galerie v patře.

„Při volbě materiálu jsme jen volně navazovali na přání klienta. Surová ocel, pohledový beton, pálený beton na podlaze, kovářskou černí natřené betonářské výztuže. Vnější obklady jsou provedeny ze sibiřského modřínu, plechová střecha spolu s okenními rámy ladí v antracitové barvě,” uzavírá architekt.

Technické údaje

  • Autor: architekt Jakub Heidler, Studio Reaktor
  • Spoluautor: architektka Lenka Komárková
  • Adresa projektu: Chrustenice
  • Rok projektu: 2019
  • Rok dokončení: 2021
  • Užitná plocha: 170 m2

Reklama

Výběr článků