Hlavní obsah

V USA či Rusku dostanete v roce 2015 Volvo Made in China

17. 6. 2014, 9:55

Švédská automobilka Volvo Car chce s pomocí svého čínského vlastníka Zhejiang Geely Holding udělat z Číny svou exportní základnu a vyvážet odtud už od konce příštího roku vozy do USA, Ruska a dalších oblastí. Agentuře Reuters to řekl vysoce postavený manažer Volva, který si nepřál být jmenován.

Foto: Volvo

Volvo XC60 (2013)

Článek

Volvo by podle něj mělo letos výrazně překročit svůj plán prodeje na čínském trhu, který se tak stane největším trhem automobilky. Strategii Geely pro Volvo pozorně sledují jiné čínské společnosti jako možný model při přebírání a absorbování známých západních značek. Geely koupila Volvo v roce 2010 od americké automobilky Ford.

Volvo letos překročí svůj plán v Číně, který počítá s 80 000 prodanými auty, o nejméně 13 procent, řekl manažer. Prodat by se tak zde mělo přes 90 000 vozů firmy, čímž by Čína předstihla dosud největší trh Volva, jímž jsou Spojené státy. Ještě loni Volvo prodalo v Číně zhruba 61 000 automobilů.

Volvo může k vývozu z Číny využít dvou tamních expandujících montážních závodů, jednoho v jihozápadní části země a druhého na severovýchodě. Šéf tiskového odboru firmy David Ibison potvrdil, že Volvo začne z Číny vyvážet, dodal ale, že o načasování a konkrétních trzích se ještě nerozhodlo.

Reklama

Související témata:

Výběr článků