Hlavní obsah

Škoda Auto uvažuje o dalších modelech 4x4

24. 3. 2006, 7:54

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto uvažuje o dvou dalších modelech s pohonem všech čtyř kol. Informuje o tom nové číslo týdeníku Ekonom, které vyšlo ve čtvrtek.

Článek

Podle neoficiálních zpráv automobilka intenzivně připravuje možnost, že by se nástupce sedanu Superb vyráběl i s pátými dveřmi, a tato karosářská varianta by zároveň mohla být za příplatek v provedení 4x4.

Konečné rozhodnutí podle týdeníku ještě nepadlo, ale údajně jde o pravděpodobnou eventualitu. "K tomu se nemohu vyjádřit, zatím se zde dělají analýzy," reagoval mluvčí firmy Jaroslav Černý. Vedení Škody prý podle zdroje z automobilky musí bojovat v koncernu s některými představiteli značky VW, kteří se obávají, že Superb v provedení kombi by zvláště na středoevropských trzích představoval vážnou konkurenci pro VW Passat.

Utajovaná příprava Superbu v provedení 4x4 byla pravděpodobně důvodem značného znepokojení v závodě Vrchlabí, kde se montují Octavie Combi 4x4. Ve Vrchlabí se podle odborářů rozšířily zvěsti, že po roce 2008, kdy by měl jít do prodeje nový Superb, bude produkce Octavií Combi 4x4 výrazně utlumena.

"Jediným možným důvodem pro omezení výroby velice úspěšné Octavie 4x4 přitom může být, že by se část poptávky přesunula k případnému Superbu Combi 4x4. Zdroj z automobilky ale tvrdí, že ani souběžná výroba obou modelů by neznamenala pokles produkce Octavií 4x4 - předpokládá se totiž růst odbytu v Rusku a dalších státech," píše Ekonom.

Škoda zároveň pokračuje ve vývoji malého off-roadu Yeti, jehož koncept představila loni. Oproti původním představám by případné sériové provedení tohoto vozu mělo mít poháněná všechna čtyři kola. Vyhlídka na "terénní" auto s jednou poháněnou nápravou zřejmě zákazníky nenadchla, dodává týdeník.

Reklama

Související témata:

Výběr článků