Hlavní obsah

Šéf Volkswagenu vyzval manažery k udržení tlaku na náklady

9. 2. 2014, 19:23

Šéf německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn vyzval vysoké manažery skupiny, aby zachovali tlak na nízké náklady, a varoval před dalším rokem obtížné situace na trhu. Winterkorn to uvedl v dopise, který v neděli zveřejnil německý magazín Automobilwoche.

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Článek

"Musíme odstranit zbytečný balast, to znamená standardizovat postupy a struktury a udržet je ve všech našich továrnách po světě co nejštíhlejší," uvedl Winterkorn. Volkswagen čekají výdaje na rozšiřování vysoce adaptabilní výrobní platformy a na vývoj úspornějších motorů. Bude se muset také potýkat s cenovými slevami u prodejců a silným kurzem eura.

"Volkswagen musí pod tlakem sílící konkurence přenést nekompromisní preciznost a oddanost věci, kterou prokazuje u svých automobilů, do všech oblastí skupiny," uvedl šéf koncernu, do něhož patří i česká Škoda Auto. "Musíme ve výrobě bojovat o každou minutu, musíme dál snižovat náklady," dodal.

Volkswagen loni předstihl v prodeji amerického rivala General Motors a stal se druhým největším prodejcem automobilů na světě za japonským konkurentem Toyota Motor. Skupina zvýšila prodej o pět procent na 9,73 miliónu vozů, což bylo o zhruba 15 000 více, než prodala GM. Prodej Toyoty stoupl o dvě procenta na 9,98 miliónu vozů. Volkswagen se do roku 2018 hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Reklama

Související témata:

Výběr článků