Hlavní obsah

Prahou projely stovky burácejících harleyů

5. 9. 2020, 12:59 – Praha
Novinky, Kristýna Léblová

I přes koronavirovou pandemii se do Prahy sjelo na 800 motorkářů z celé Evropy, aby si mohli projet takzvanou Spanilou jízdu. Ta klasicky odstartovala z holešovického výstaviště. Hodinu tak jezdci projížděli centrem města a mávali za hlasitého zvuku svých motorů veřejnosti.

Prahou projelo 800 burácejících strojů Harley Davidson. Spanilé jízdy se zúčastnili jezdci z celé EvropyVideo: Novinky

 
Článek

Kvůli koronavirovému opatření museli organizátoři mnoho zájemců o jízdu odmítat, protože pravidla povolují pouze 800 účastníků namísto tisíce, jak tomu bylo v předchozích ročnících. Roušky motorkáři nosit nemusí.

„Splnili jsme veškerá opatření, která jsme konzultovali jak s policií, tak s ministerstvem zdravotnictví. Tím, že je akce venku, není známo, že by ohnisko bylo z venkovní akce,“ řekl Novinkám organizátor Prague Harley Days Jaroslav Vavřina, který je společně s ostatními nadšený, že se akce vůbec podařila uspořádat.

Když zaburácí 1000 strojů: Prahou projela Spanilá jízda harleyů

Domácí

„Jsou tu jezdci z celé Evropy, tím, že se nikde nic neděje, tak přijeli z Německa, Rakouska, Polska, Slovinska, Itálie, dokonce pár Angličanů, kteří riskli, že budou muset po návratu do karantény,“ vyjmenoval Vavřina.

Trasa spanilé jízdy

Harleyáři při Spanilé jízdě dojeli z Holešovic přes magistrálu na Václavské náměstí, jehož horní část na několik minut zcela zaplnili. Pak se vydali přes ulici Žitnou na Karlovo náměstí, kolem Tančícího domu po pravém břehu Vltavy k Národnímu divadlu a ke Karlovu mostu.

„Za policejního doprovodu pojedeme na náměstí Jana Palacha, tam přejedeme přes most, uhneme na druhé nábřeží a pojedeme zpět do Holešovic,“ popisuje Vavřina.

Foto: Novinky

Unikátní stroje z dílny Harley Davidson dorazily do Prahy.

Dopravu omezili motorkáři jen dočasně v místech, kudy projížděli. Podél ulic hlídkovali policisté i pořadatelé.

Poprvé je akce zdarma

Prague Harley days jsou zcela poprvé zdarma a akce se spojila ještě s Burgerfestem a Koncertem pro 10 milionů, což je poděkování všem zdravotníkům, záchranářům a dalším hrdinům, kteří bojovali s koronavirem v první linii. V sobotu večer vystoupí například Support Lesbiens, zakázanÝovoce, YoYo Band nebo The Silver Spoons.

Elektrický Harley-Davidson má problém. S nabíjením i prodejem

AutoMoto

Doprovodný program probíhá až do neděle 6. září. Návštěvníci se mohou těšit na bezplatné zkušební jízdy na motocyklech Harley-Davidson, zábavu pro celou rodinu, výstavu nových motocyklů i s chystanou novinkou Harley-Davidson Pan America, Custom Bike Show a mnoho dalšího.

Reklama

Výběr článků