Hlavní obsah

Mazda Koeru: hlavně design

15. 9. 2015, 16:25

Automobilky nabízejí hromady sériových aut. Mezi nimi pak jsou ještě koncepty, tedy auta, která mají za úkol otestovat nějakou techniku, design nebo prostě jen tak přitáhnout pozornost. Mezi ně patří i Mazda Koeru.

Foto: Mazda

Mazda Koeru Concept

Článek

Mazda dělá poslední dobou velmi pěkná auta. A tak se jí daří. Její designový směr nazvaný Kodo táhne, ale nejde usnout na vavřínech. A tak je tu koncept Koeru, který vzhled moderních vozů značky ještě rozvíjí a dává mu dramatičtější podobu.

Nebudeme vás zatěžovat směšnými informacemi z tiskové zprávy o vztahu jezdce a jeho koně… Koeru je prostě crossover, který by mohl v budoucnu klidně vyrazit na silnice. Design má sice dynamičtější a dramatičtější, ale není to nic, co by se nedalo vyrobit.

Foto: Mazda

Mazda Koeru Concept

Foto: Mazda

Mazda Koeru Concept

Auto o délce 4,6 metru, šířce rovných 1,9 metru a výšce 1,5 m je postaveno na ohromných jednadvacetipalcových ráfcích s pneumatikami o rozměrech 265/45 R21.

O autu nemáme žádné bližší informace. Jen to, že pod kapotou by měl být zase nějaký motor s technikou Skyactiv a v kabině pak systém MZD Connect, který by měl k sobě připojit hromadu příslušenství a přitom dbát na to, aby řidič nebyl od řízení vyrušován.

Jak se vám tohle auto líbí? Dejte mu známku v naší anketě, nebo v diskuzi pod článkem.

Foto: Mazda

Mazda Koeru Concept

Foto: Mazda

Mazda Koeru Concept

Anketa

Ohodnoťte design Mazdy Koeru
1
84,6 %
2
6,4 %
3
3,9 %
4
1,4 %
5
3,7 %
Celkem hlasovalo 940 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků