Hlavní obsah

Hennessey slaví 30 let speciálním tisícikoňovým Chevroletem Camaro

30. 7. 2021, 14:24

Třicet zákazníků si bude moci postavit do garáže výroční edici Hennessey Exorcist Camaro ZL1, tisícikoňového kladiva na Dodge Challenger SRT Demon. Texaský úpravce tak slaví 30 let své existence.

Foto: Hennessey

Hennessey Exorcist Anniversary Edition Camaro ZL1

Článek

Texaský úpravce Hennessey je známý tím, že pro jeho auta je tisíc koní denním chlebem. Ba dokonce, jeho vlastní modely Venom GT a Venom F5 mají koní ještě o stovky víc a firma s nimi pravidelně útočí na tituly nejrychlejšího či nejlépe zrychlujícího silničního auta světa.

Tato firma nyní slaví 30 let od svého založení a při této příležitosti zákazníkům nabízí 30 speciálních „vymítačů”. Posledních 30 vyrobených Hennessey Exorcist Camaro ZL1 z celkem stovky kusů budou speciální výroční edice.

Proč „vymítačů”? Jednoduše – když Stellantis má démona, tedy Dodge Challenger SRT Demon, a zbylé dva koncerny z americké „velké trojky” to vesměs ignorují, musí s vymítačem přijít někdo jiný, někdo z tuningového světa. Proto vzniklo ono divoké camaro jako kladivo na vrcholný 852k challenger.

Má k tomu pod kapotou pořádnou sílu – 1013 koní a 1197 N.m díky velkému kompresoru, namontovanému na 6,2l osmiválci LT4. Ten v sériovém camaru ZL1 má také kompresor, ovšem menší a dává „jen” 660 koní a 881 N.m.

Foto: Hennessey

Hennessey Exorcist Anniversary Edition Camaro ZL1

Výroční exorcist je v USA k mání od 135 tisíc dolarů (2,9 milionu korun) a je možné ho mít jako kupé nebo kabrio a s automatickou nebo manuální převodovkou. Do Evropy se oficiálně nedováží, ale neměl by být problém ho importovat individuálně skrz některou z řady firem, které se tím zabývají.

Reklama

Související články

Výběr článků