Hlavní obsah

Ferrari prolétlo kolem radaru. Výmluvu řidiče neuhodnete

24. 4. 2019, 14:08

Policista při noční hlídce na floridské hlavní silnici změřil ferrari jedoucí nadlimitní rychlostí. Když řidiče dostihl, dostalo se mu kuriozní, ale přitom zcela banální výmluvy.

Foto: Ferrari

Ferrari (Ilustrační foto)

Článek

Seržant Robert Dosh stál předminulý víkend v noci na 87. míli dálnice 1 na Florida Keys, když kolem něj projelo blíže neurčené ferrari rychlostí 75 mil za hodinu, tedy 121 km/h. Na této silnici se limity pohybují mezi 45 a 55 mph, tedy 72 a 88 km/h, takže se seržant za ferrari pustil s majáky.

Řidič supersportu, který byl později identifikován jako 29letý Gabriel Molina, údajně přidal na 160 km/h a zhasl světla ve snaze policistovi ujet. To se mu povedlo, ale ne nadlouho - Dosh ho našel na benzince a hned zatkl, čemuž Molina nekladl odpor.

Přiznal se i k jízdě rychlostí 100 mph, tedy 160 km/h. Jaká byla jeho výmluva k takovému konání? „Je to ferrari, jezdí rychle.”

Nepřiznal se však k ujíždění. Podle webu novin Miami Herald, který zprávu přinesl, ale „pomohla” Molinova spolujezdkyně - uvedla, že řidič zaznamenal policii a chtěl ujet. To znamenalo obvinění z ujíždění policii, což je zločin; Molina má stanout před soudem 7. května.

Dálnice 1 je proslulá i měřením rychlosti

Podle webů s informacemi pro turisty je dálnice 1, také nazývaná Overseas Highway a vedoucí přes ostrovy Florida Keys jižně od Miami, proslulá hustou dopravou - je to jediná silniční spojnice. Není dálnicí v evropském slova smyslu, nám připomíná spíš silnici I. třídy.

Kromě toho weby hovoří i o velmi časté přítomnosti policie s radary, a tak je nejen pro místního nerozum tady něco riskovat. Na druhou stranu, incident se podle dostupných informací stal ve 2:13 ráno.

Reklama

Výběr článků