Hlavní obsah

Celý život s Fordem. 101letý muž začínal s Modelem T, nyní vyzkoušel elektrický Mustang

25. 8. 2021, 11:24
Novinky, Daniel Havlina

Americký Ford umožnil 101letému muži projížďku ve zcela novém Mustangu Mach-E. Vášnivý řidič vlastnil za svůj život přes dvacet různých fordů, mimo jiné pak i přelomový Model T. Revolučním elektromobilem provezl i pravnoučata.

Foto: Ford

Harold Baggott za volantem Mustangu Mach-E.

Článek

Řidičský průkaz dělal Harold Baggott v roce 1936, řídit ale začal už v deseti letech. 101letý muž z USA zasvětil celý svůj život lásce k automobilům s modrým oválem ve znaku.

Už v roce 1930 jezdil Harold po pozemku se slavným Modelem T a pomáhal svému otci mlékaři rozvážet. Hned rok po získání řidičského průkazu si koupil Ford 8 Popular. Za svůj život pak Američan vlastnil přes 20 různých fordů a jeho rodina jich dnes má přes 140. Většinu z nich využívá jako prostředky pro fungování vlastní autobusové dopravy.

Za volantem Fordu Mustang Mach-E: Parádní elektrické svezení

Testy

Ford se proto rozhodl dlouholetého zákazníka odměnit za věrnost a nechal pana Baggotta projet ve zcela novém elektrickém Mustangu Mach-E.

„Od svých deseti let jsem si zachoval svůj zájem o motorismus a dnes se hodně zajímám o přechod na elektrifikaci, poté, co vláda postupně vyřazuje tradiční spalovací motory, na které jsem zvyklý,“ řekl ještě před projížďkou Baggott, který do vozidla usedl i se svými dvěma pravnuky Felixem a Charliem.

Foto: Ford

Harold Baggott za volantem Mustangu Mach-E.

Bezprostředně po jízdě Harold přiznal, že se jednalo o nevšední zážitek, na kterém ho zaujalo především ticho v kabině. „Vzpomněl jsem si na svou řidičskou historii a viděl, jak řídím Model T. Bylo vzrušující usednout za volant auta, které budou jednou řídit má vnoučata,“ uvedl hned po jízdě.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků