Hlavní obsah

BMW M4 GT3 vypadá při testech zlověstně

23. 7. 2020, 11:26

Do očekávaného představení nového ryze závodního BMW, které bude stát na podvozku kupé M4, ještě nějaký ten rok zbývá, ale Němci už vůz pilně testují na dráze. Automobilka o tom informovala v oficiální tiskové zprávě.

Foto: BMW

BMW M4 GT3

Článek

Bavorská automobilka začala svůj chystaný závodní speciál M4 GT3 testovat tento týden na dráze u města Miramas v jižní Francii. Automobil by měl mít pod kapotou šestiválcový motor série S58 s výkonem vyšším než 500 koňských sil. Za jeho volant se na dráze nyní posadil a jako jeden z prvních ho mohl otestovat zkušební jezdec z Brazílie Augusto Farfus.

Prototyp příštího BMW řady 2 kupé zachycen v provozu, zadní pohon zůstává

AutoMoto

Na prvních snímcích působí závodní speciál doslova zlověstně. A třebaže se na něj můžeme podívat jen zezadu, přídi by měly dominovat „bobří zuby”, které jsme už mohli spatřit u nedávno představené řady 4 v civilní verzi.

Závodní provedení ale navíc dostane i obří křídlo a hodně široké blatníky, které působí ohromujícím dojmem. Uvnitř samozřejmě nebude chybět ochranná klec. Naopak chybět budou všechna sedadla kromě řidičova, pochopitelně kvůli snížení hmotnosti.

Foto: BMW

BMW M4 GT3

Vývoj modelu začal už v roce 2019, a to s pomocí počítačových simulací. Oficiální testy začaly v BMW Motorsport v únoru letošního roku. Bavorskou automobilku ve vývoji údajně nezpomalila ani pandemie koronaviru, tedy alespoň podle generálního ředitele BMW M Markuse Flasche. Vůz by tak měl v roce 2022 doplnit závodní flotilu, kde se nyní nachází modely M2 CS Racing, M240i Racing, M4 GT4 a M8 GTE.

Foto: BMW

Testovací jezdec BMW Augusto Farfus z Brazílie

Reklama

Související články

BMW M5 má po faceliftu, inspiruje se u M8

17. 6. 2020, 16:51

Řada 5 od BMW už má po faceliftu klasické varianty, modernizací proběhla i varianta od dvorního úpravce, Alpiny. Na řadě je divize Motorsport. Omlazená M5...

Výběr článků