Hlavní obsah
Velká část nového výběhu tapírů je postavená z bambusu. Foto: Zdeněk Němec, ČTK

Od neděle 18. srpna se návštěvníci zlínské zoo budou kochat kromě prohlídky dosavadních výběhů také pohledem na jeden zcela nový, který bude patřit tapírům čabrakovým a siamangům. Tapíři dnes patří mezi ohrožené druhy. Chová je jen několik zoologických zahrad v Evropě.

Velká část nového výběhu tapírů je postavená z bambusu. Foto: Zdeněk Němec, ČTK
Zlínská zoo otevře nový domov vzácných tapírů

Tapír čabrakový se v přírodě vyskytuje už jen poskrovnu. I v evropských zoologických zahradách jich žije málo. V té zlínské se jim ale daří. Co nevidět se sem přistěhuje sameček z Anglie a samička ze Skotska.

Dvoubarevný tapír čabrakový, někdy také označovaný jako indický

Foto: Profimedia.cz

Tapír dorůstá do metrové výšky a zhruba dvojnásobné délky. Ve zlínské zoo bude zvířatům k dispozici výběh na místě, kde dřív pobývali giboni. Ti se přemístili do bývalého výběhu medvědů.

Expozice, postavená povětšinou z bambusu, je nazvaná Hala-Bala podle rezervace v jižním Thajsku, kde žijí společně tapíři a siamangové, asijští primáti. Ti se do nového výběhu s obří vodní plochou přistěhují společně s tapíry. Nad hlavami se jim bude prohánět vodní ptactvo.

Zlínskou zoo zkrášlují orientální sochy.

Foto: Zdeněk Němec, ČTK

Zlínská zoo se chce dlouhodobě podílet také na dobročinných projektech, které se zabývají záchranou tapírů v místě jejich přirozeného výskytu. V prodeji budou v zoo například sošky těchto zvířat, vyráběné zlínskými školáky, a výtěžek pak zoo zašle na potřebné účely.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků