Hlavní obsah
O víkendu si na pražský Václavák vezměte polštář na bitvu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Tipy na víkend: Zabojujte si v polštářové bitvě, odpočiňte si u čaje

Jestli vám léto způsobilo nadbytek energie, zužitkujte ji třeba při tanci na některém z víkendových hudebních festivalů. Pokud sil máte naopak nedostatek, odpočiňte si třeba v Mariánských Lázních u čaje.

O víkendu si na pražský Václavák vezměte polštář na bitvu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Tipy na víkend: Zabojujte si v polštářové bitvě, odpočiňte si u čaje
Praha

Letní brunch na lodi

Pokud máte chuť si dopřát něco výjimečného, zkuste nedělní brunch na lodi Bohemia Rhapsody. Uvidíte z ní historické skvosty Prahy a skvěle se najíte. Více čtěte zde.

Street Food Jam

Cross Club zve v neděli na originální food festival, který se mimo jiné soustředí na ekologii a dobročinnost. Konat se bude každou druhou srpnovou i zářijovou neděli. Akce začne v 11:00 a protáhne se až do večerních hodin. Vstupné je zdarma. Více zde.

Polštářová bitva

V centru metropole, přímo na Václavském náměstí, se v sobotu strhne divoká polštářová bitva. Jestli u toho nechcete chybět, přijďte mezi 14:00 a 15:00.

Středočeský kraj

Natruc Kolín

Kolínský Kmochův ostrov nabídne v sobotu od 11:30 bohatý hudební program. Vystoupí Visací zámek, Šwor, Monkey Business, Xindl X a další interpreti. Více informací naleznete zde.

Country festival

Country festival Malá Lečice začne v sobotu ve 13:00. Návštěvníci zhlédnou hudební, ale i taneční vystoupení. Více zde.

Jihočeský kraj

Strašidlo Cantervillské

V sobotu od 20:00 můžete v klášteře Zlatá Koruna zhlédnout divadelní představení Strašidlo Cantervillské na motivy díla známého spisovatele Oscara Wildea. Více čtěte zde.

Večer do Dačic

Noční prohlídky dačického zámku proběhnou v pátek a v sobotu od 19:00, 20:00, 21:00 a 22:00. Tématem bude romance ve šlechtické rodině Dalbergů. Více se dozvíte zde.

Plzeňský kraj

Klášterní barokní noc

V rámci festivalu 9 týdnů baroka ožije také Klášter Kladruby. V sobotu od 19:00 se můžete zúčastnit speciálního programu, v jehož závěru uvidíte barokní ohňostroj. Více čtěte zde.

Karlovarský kraj

Čajový dýchánek

Festival čaje nazvaný Čajokrásno se v neděli uskuteční v Mariánských Lázních. Sejdou se na něm profesionálové i nadšenci do čajů a čajových rituálů. V rámci akce se bude také meditovat, cvičit a poslouchat hudba. Více informací naleznete zde.

Ústecký kraj

Houmrův triatlon

Kdo si touží pořádné protáhnout tělo, ocení sobotní Houmrův triatlon v Jiříkově. Zúčastnit se ho mohou zájemci různých věkových i výkonnostních kategorií, včetně dětí. Více se dočtete zde.

Liberecký kraj

Cestovatelský Bezděz

V sobotu se z hradu Bezděz dostanete až do vzdálené Keni a Tanzánie díky cestovateli a fotografovi Václavu Šilhovi. Navíc zůstane otevřená věž pro večerní podívanou do okolí a také bude přístupná hradní kaple. Vše se dozvíte zde.

Zadarmo Fest

Okolí Máchova jezera se v sobotu rozezní vystoupeními hned sedmi hudebních interpretů. Poslechnete si různé žánry, a to v příjemném prostředí pláže Klůček. Akce začne v 17:00. Více zde.

Královéhradecký kraj

Nábřežní jazzová pouť

Máte rádi jazz? Hradec Králové se na něj jako tradičně opět zaměří živými vystoupeními jazzových muzikantů. Ti vás v sobotu jazzovou poutí osvěží při vaší procházce po nábřeží. Vše se dočtete zde.

Pardubický kraj

Noční zámek

Moravská Třebová Sobotní noční prohlídky ukáží zámek Moravská Třebová v dosti jiném světle. Začnou od 22:00 a návštěvníci zavedou dokonce i do potemnělé středověké mučírny. O tajuplnou atmosféru tedy nebude nouze. Více zde.

Vysočina

Staré míry a váhy

Šlakhramr v Hamrech poblíž Žďáru nad Sázavou nabídne v sobotu expozici se starými měrnými jednotkami. Dozvíte se tam, kolik měřil loket, co v přepočtu na dnešní míry znamená máz... Přijďte od 10:00 do 17:00 a všechno se dozvíte. Více čtěte zde.

Jihomoravský kraj

Šardické sklepy dokořán

V sobotu od 11:00 budete mít možnost okoštovat vinné poklady šardických sklepů. Těšit se můžete také na grilované dobroty a hudbu. Více hledejte zde.

Olomoucký kraj

Šternberský kopec

Hrad Šternberk ozvučí v sobotu od odpoledne hudební festival, na kterém vystoupí mimo jiné skupina Alkehol, Mňága a Žďorp i David Koller... Do programu nahlédněte zde.

Zlínský kraj

Folková sobota

Open air festival Folková sobota ve dvoře zavede v sobotu do Kroměříže, jak sám název napovídá, milovníky folku. Více o tom, kdo na akci vystoupí a na kolik vyjde vstupné, se dočtete zde.

Moravskoslezský kraj

Komentovaná prohlídka zahrady

Odreagováváte se nejraději v přírodě? Možná vás tedy zaujme komentovaná prohlídka zámecké oranžérie a okrasné zahrady zámku Raduň. Zúčastnit se jí můžete v sobotu od 14:00. Bližší informace naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků