Hlavní obsah
Kostnice v Kutné Hoře tradičně láká množství turistů. Foto: Radek Plavecký, Právo

Stříbrný klíč odemkne turistům v Kutné Hoře mnohé památky

Jednotnou vstupenku, takzvaný stříbrný klíč, mohou pro letošní turistickou sezónu získat návštěvníci v Kutné Hoře. Klíč otevře brány hned v osmi památkách. Po zakoupení vstupenky za 250 korun budou lidé moci navštívit kostnici, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám svaté Barbory, muzeum stříbra a stříbrný důl Hrádek, Tylův památník, Vlašský dvůr, Galerii Středočeského kraje v Jezuitské koleji a nedaleký zámek Kačina.

Kostnice v Kutné Hoře tradičně láká množství turistů. Foto: Radek Plavecký, Právo
Stříbrný klíč odemkne turistům v Kutné Hoře mnohé památky

„Pokud by návštěvníci platili vstupné samostatně, zaplatili by mnohem více, takto ušetří 355 korun. Vstupenka je přenosná a platí do konce sezóny,“ uvedl Václav Veselý z občanského sdružení Kutnohorsko.cz, které je pořadatelem každoroční prázdninové akce Kutnohorské léto. Na společném projektu se domluvili jednotliví majitelé a správci památek, mezi nimiž jsou město Kutná Hora, Středočeský kraj, církev a místní podnikatelé. Všichni mají zájem oživit turistický ruch a zájem o historické památky, a zejména udržet turisty v regionu déle než jeden den.

Součástí stříbrného klíče budou i slevy na vstupném do dalších památek či bonusy využitelné v restauracích, hotelech, u průvodců, v dopravě nebo při sportovních a rekreačních aktivitách. Jednotná vstupenka stříbrný klíč by se měla začít prodávat během května.

Prodej  vstupenek přes internet

K dostání bude v jednotlivých kutnohorských památkách a v informačních centrech v Čáslavi, Poděbradech a Praze. Postupně by se měla rozšířit do hotelových recepcí po celé republice a ke koupi má být například i na pražském Hlavním nádraží. Současně začne její prodej i prostřednictvím internetu.

Do Kutné Hory, jejíž historické jádro je na seznamu světového dědictví UNESCO, každoročně zamíří velké množství turistů. Největší zájem je tradičně o kostnici a chrám svaté Barbory. Loni kutnohorské památky navštívilo více než 300 tisíc platících návštěvníků, což představovalo meziroční nárůst asi o deset procent.

Kutnohorské léto i Ortenova Kutná Hora

Kutnohorsko.cz v letních měsících pořádá kulturně-zábavný festival Kutnohorské léto, letos to bude třetí ročník. Zájemci se mohou těšit na divadlo, šerm, koncerty nebo prohlídky historických budov.

Součástí festivalu jsou i známé akce, jako Královské stříbření Kutné Hory, Mezinárodní hudební festival Kutná Hora, Operní týden Kutná Hora, Kaňkovský hornický jarmark, Ortenova Kutná Hora, Krylonoce nebo Creepy Teepee.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků