Hlavní obsah

Nejzáhadnějším turistickým místem v Česku jsou podle ankety Trosky

Zřícenina hradu Trosky se stala nejzáhadnějším turistickým místem v České republice. V anketě turistické centrály Czechtourism, která probíhala od 3.7. do 19.7., pro ni hlasovalo 28 procent respondentů z 904 hlasujících. V podzemí Trosek jsou podle pověsti ukryté poklady loupeživých rytířů, vchod do sluje s pokladem ale zůstává neobjeven.

Nejzáhadnějším turistickým místem v Česku jsou podle ankety Trosky

Na druhém místě, co se záhad týče, skončilo jihlavské podzemí s 15 % hlasů. "Svítící chodby, tajemné stíny, děsivý chlad a přízraky," popsala turistickou atrakci Malvína Němečková z CzechTourism. Jihlavské katakomby jsou 25 kilometrů dlouhé a až 13 metrů hluboké. Vznikly propojováním středověkých sklepů, které místní tesali do skály od 14. století.

Foto: Profimedia.cz

Třetí místo se 14 procenty hlasů patří podzemní továrně Rabštejn, která se nachází nedaleko České Kamenice. Továrna vznikla vyhloubením v pískovcových skalách a byla během druhé světové války používána k válečné letecké výrobě. Od srpna 1944 do dubna 1945 zde vězňové vyrubali rozlehlé podzemní prostory, minimálně desítky vězňů přitom zahynuly.

Masarykovo náměstí v Jihlavě

Foto: Miroslav Šára, Právo

Býčí skála v Moravském krasu, zřícenina hradu Potštejn

Na dalších místech se umístily Býčí skála v Moravském krasu, zřícenina hradu Potštejn, Kounovské kamenné řady mezi Rakovníkem a Louny, klášter Rosa Coeli, Dolní hřbitov ve Žďáru nad Sázavou, a zmizelý a znovu objevený kostel sv. Mikuláše na Krudumu u Slavkovského lesa. V anketě hlasovalo téměř 1000 lidí, hrad Trosky získal necelých 30 procent.

Cílem CzechTourismu je povzbudit zájem o domácí cestovní ruch, legendy a nejrůznější tajemství jsou přitom považovány za jeden z nejlepších marketingových nástrojů. [celá zpráva]

Například jeden z minulých vítězů ankety, donedávna téměř zapomenutý hrad Houska, se díky pověsti o díře do pekla vyšvihl mezi nejznámější hrady v Čechách. [celá zpráva]

Příjemné posezení je i na nádvoří hradu Houska.

Foto: Josef Hora, Právo

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků