Hlavní obsah
Uzavřený altán na Mariině vyhlídce. Foto: Správa NP České Švýcarsko-Tomáš Salov

Mariina vyhlídka v Českém Švýcarsku se dočká nového altánu

V Českém Švýcarsku začala obnova hojně navštěvovaného a již zchátralého altánu na Mariině vyhlídce u Jetřichovic. Poškozený altán je kvůli uhnilým nosníkům uzavřen od roku 2018. Nový by měl být zpřístupněn v prosinci.

Uzavřený altán na Mariině vyhlídce. Foto: Správa NP České Švýcarsko-Tomáš Salov
Mariina vyhlídka v Českém Švýcarsku se dočká nového altánu

Terénní práce začaly na začátku minulého týdne. „V první fázi bude demontován a snesen dřívější altán, v dalších krocích pak bude provedena úprava vrcholové plošiny tak, aby na ni mohl být umístěn altán nový. Práce na obnově vrcholového altánu by měly být dokončeny do začátku prosince tohoto roku,“ uvedl mluvčí Správy národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.

Obnova altánu si vyžádá uzavření přístupu na Mariinu vyhlídku. „Vzhledem k obtížným terénním podmínkám a nutnosti demontáže ochranných prvků, například zábradlí, budou vrchol Mariiny vyhlídky a přístupová cesta od odbočky z červeně značené turistické trasy po celou dobu prací zcela uzavřeny,“ doplnil Salov.

Správa národního parku České Švýcarsko doporučuje návštěvníkům alternativní cíle, kterými jsou Vilemínina stěna nebo skalní hrádek Falkenštejn.

Altány v různém provedení zdobí Mariinu vyhlídku již více než 155 let. První známý plán na zřízení takovéto turistické instalace pochází z roku 1856, v téže době došlo k přejmenování vrcholu z „Vysokého Ostrého“ na Mariinu skálu. Současná podoba altánu pochází z roku 2006, jeho předchůdce byl zničen požárem, který v září 2005 způsobili nocující návštěvníci.

Turistická navigace zdarma
Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků