Praha

Výtvarné tvoření

Sobota se v zámeckém areálu Ctěnice ponese v duchu výtvarného tvoření. Dílna se otevře speciálně pro dětské návštěvníky. Popustit uzdu fantazii tam budou moci mezi 10:00 a 16:00. Více čtěte zde.

Kapitánem Noemovy archy

Národní muzeum chystá na sobotu pro děti program s názvem Aspoň na víkend se staň kapitánem na Arše Noemově. Interaktivně naučné aktivity proběhnou od 13:00 do 17:00. Více zde.

Svatomartinská oslava

Tvrz Hummer zve v sobotu na Svatomartinskou oslavu s programem pro celou rodinu. Otevře se tam staročeský řemeslný jarmark, proběhnou soutěže pro malé i velké a děti se navíc mohou těšit na rytíře a princezny. Více se dozvíte zde.

Středočeský kraj

Lampiónový průvod

Do průvodu v maskách s lampióny v rukou se zapojte v sobotu po 16:00 v areálu Junák v Sadské. Zájemce čeká také povožení na koni. Více zde.

Budulínek a Karkulka

Pohádku o Budulínkovi a Červené Karkulce v sobotu zhlédnou diváci v Hálkově městském divadle v Nymburku, a to od 14:30. Více informací hledejte zde.

Jihočeský kraj

Pohádková sobota

Den plný nadpřirozených postav a pohádkových příběhů proběhne v sobotu v Borovanech. Od 18:00 se pak odvážné děti vydají na Bubákovu cestu. Více se dočtete zde.

Plzeňský kraj

Strašidelný průvod

Halloweenský průvod strašidel očekává v sobotu od 18:00 Kdyně. Oblékněte svůj nejděsivější kostým a zúčastněte se. Místem srazu je zářící dýně na kdyňském náměstí. Více zde.

Karlovarský kraj

Voňavá výstava

Perníčková vánoční expozice se v pátek otevře návštěvníkům v Domě kultury Ostrov, který se nachází na Mírovém náměstí v Ostrově. Na výstavě zdobených perníčků si prohlédnete lecjaké výtvory, které si budete moci také zakoupit a ochutnat. Naladíte se navíc na blížící se advent. Více čtěte zde.

Ústecký kraj

Na zámku straší

Horní zámek v Benešově nad Ploučnicí láká v sobotu od 17:00 na tajuplný program se strašidly a prazvláštními úkoly na stezce odvahy. Více hledejte zde.

Liberecký kraj

Jarmark a krůtí hody

U Ekocentra Brniště ve stejnojmenné obci se v sobotu od 10:00 uskuteční Svatomartinský jarmark s krůtími hody. Kromě gastronomických degustací čeká návštěvníky také vystoupení šermířů a děti pohádkové loutkové divadlo. V 15:00 pak přijede svatý Martin na bílém koni. Více zde.

Královéhradecký kraj

Život v době kamenné

Interaktivně naučná exkurze do pravěku proběhne o víkendu v Archeoparku Všestary. Život a smrt v pozdní době kamenné je tématem víkendového programu spojeného s degustací bylinných čajů, výrobou obřadních masek, léčebným tetováním a dalšími zajímavostmi. Více se dočtete zde.

Pardubický kraj

Podkrkonošské tradiční ozdoby

Výstavu, která dokonale navodí vánoční atmosféru, můžete od soboty navštívit v Litomyšli. Zámecké sklepení tam zkrášlí vánoční stromky ověšené tradičními ozdobami. O víkendech bude expozice přístupná vždy mezi 13:00 a 16:00. Více informací naleznete zde.

Vysočina

Den dravců v zoo

Zoo Jihlava zve v sobotu na Den sov a dravců. Návštěvníci, hlavně ti nejmenší, se dozvědí více o životě těchto opeřenců, a to mimo jiné v kreativní dílně. Více se dozvíte zde.

Jihomoravský kraj

Halloweenský lampiónový průvod

Strašidelné masky a mihotavé světlo lampiónů v šeru pozdního podzimního odpoledne si užijí účastníci halloweenského průvodu v brněnském golfovém resortu Kaskáda. Během dne se tam uskuteční výlov rybníka a doprovodný program, od 16:00 pak pohádková cesta a soutěž o nejhezčí lampión i masku. Děti se navíc mohou těšit na mini diskotéku. Více zde.

Olomoucký kraj

Uspávání zvířátek na zimu

Na fotbalovém hřišti v Určicích se v sobotu od 16:00 budou podávat dobroty z udírny, děti ale ocení hlavně dětskou diskotéku. Ta začne po vystoupení mateřské školky na téma uspávání zvířátek na zimu.

Zlínský kraj

Košt marmelád

Na ochutnávku marmelád ve v sobotu mezi 11:00 a 17:00 Hospoda U Čápa v Záhlinicích. Mlsné jazýčky si tam budou moci vychutnat také domácí palačinky. Více hledejte zde.

Den řemesel

Po stopách tradičních řemesel se s rodinou vydejte v sobotu do Hulína. Pod ruce nahlédnete medařce, přadleně, ševci, perníkářce a dalším řemeslníkům. Více čtěte zde.

Moravskoslezský kraj

Halloween v zoo

V sobotu od 11:00 přijďte se svými dětmi na halloweenský program do Zoo Ostrava. Budou si moci vyzkoušet vydlabávání dýní a odpoledne se zapojit do lampiónového průvodu. Více zde.