Každý z krkonošských areálů má jinou atmosféru. Černý Důl je rodinný, ve Svobodě nad Úpou můžete díky slalomu s časomírou závodit při každém sjezdu. Velká Úpa nabízí všechny zážitky na jediném kopci.

Neopakovatelný výhled na panorama Krkonoš si vychutnáte z kabinkové lanovky, která vystoupá z Janských Lázní až na Černou horu. Odtud vedou jedny z nejdelších českých sjezdovek.

Pec pod Sněžkou je naopak areálem se sjezdovkami rozesetými po celém údolí. Večer se ve SkiResortu dá lyžovat ve čtyřech z pěti areálů na nejširších a nejdelších osvětlených svazích v Česku.

Areály propojuje skiTour

Zatímco loni propojovaly areály skibusy, letos k nim přibyla i skiTour. Jde o lyžařskou trasu, která spojuje Černou horu, respektive Janské Lázně a Pec pod Sněžkou. Většinu této asi pětikilometrové cesty překonáte na lyžích. Na dvou místech vás kousek sveze vyhlídková rolba. Ta zde letos poprvé jezdí jako turistický pendl.

V rolbě nejprve překonáte zhruba 300 metrů dlouhou rovinku na vrcholu Černé hory. Z kopce do Pece to na lyžích pojede samo. Vyhlídku z rolby-kabrioletu si pak vychutnáte ještě jednou. Mezi Kolínskou a Pražskou boudou v Peci pod Sněžkou je to totiž mírně do kopce. SkiTour je službou pro lyžaře SkiResortu a funguje bezplatně.

Že ji zejména malí a možná i velcí lyžaři budou chtít zkusit několikrát s tím ve SkiResortu počítají. „Ostatně i proto jsou rolby na skiTour speciálně upraveny. Oproti běžně vyráběným strojům mají tyhle podobu kabrioletu/vyhlídkového vagónu,“ vysvětluje za SkiResort Černá hora–Pec jeho jednatel Petr Hynek.

Kromě zážitku na cestě mezi areály má tahle novinka ještě jednu velkou výhodu. Poprvé v Česku lyžařsky propojuje dva dosud oddělené skiareály. Návštěvníci ubytovaní v Peci pod Sněžkou tak mohou ráno vyrazit skibusem do Janských Lázní, užít si den v úplně jiném areálu, navíc s osmimístnou kabinkovou lanovkou. Odpoledne se mohou vrátit na lyžích přes kopec zpátky do Pece.

„Jednotlivé areály chceme propojovat i v budoucnu, tak aby se návštěvník mohl na lyžích pohybovat po celém SkiResortu,“ vysvětlil ředitel skiareálu Petr Hynek a dodal: „Jsme zvědaví, jak se lyžařům bude líbit tento neobvyklý způsob přepravy.“