Méně výkonní sportovci, kteří svoji fyzičku teprve trénují, si v krajině Luhačovic přijdou na své. Ostatně podobně jako zdatnější cyklisté. Stačí vzít kolo, helmu a vyrazit. Na místě se pak každý rozhodne pro nejvhodnější terén.

Nabízí se poznávací trasa kolem města i výlet z Luhačovic do Vizovic či Zlína. Své obdivovatele si ale zcela jistě najdou také další cyklistické trasy.

Cyklotrasa Obora

Na této trase se podíváte do centra Luhačovic. Vede nad pramenem Ottovka a úpatím Malé Kamenné. Zhruba osmikilometrová cyklotrasa vás zavede také na mohylové pohřebiště z 9. století, a dokonce i k Jezírku lásky. Když do něj namočíte levý ukazováček, podle pověry si tím zajistíte štěstí v lásce. Cesty této trasy jsou vesměs dobře upravené.

Malý lázeňský okruh

Po osvěžení v Luhačovické přehradě se odsud můžete vydat na delší cyklovýlet vedoucí mimo jiné k lázeňské kolonádě. K té se na dvaadvacetikilometrové trase dostanete přes Jurkovičovu alej. Po samotné kolonádě je ale jízda na kole zakázána. Buď kolo veďte, nebo kolonádu objeďte severním úbočím nad Společenským domem a tenisovým areálem.

Na konci města se můžete napojit na novou cyklostezku, kterou se dostanete na kraj Biskupic. Po hřebenu kopce pak dojedete k přistávací ploše bývalého letiště. Toto místo nabízí úchvatný rozhled do okolí. Trasa je hodnocena jako středně náročná.

Velký lázeňský okruh

Sedmatřicetikilometrová trasa těžší obtížnosti střídá zpevněný a nezpevněný terén. Kolem chalup na Pasekách dojedete po zpevněné cestě až k Luhačovické přehradě. Minete například pomník U Zabitého.

V dalších úsecích cyklotrasy se dostanete do voňavého lesa a na louku, z níž vyrazíte směrem k Petrůvce, nejvýše položené obci v Luhačovském Zálesí. Projedete se také pod zříceninou hradu Starého Světlova a k odpočinkovému bodu pod vrcholem Komonce. Výlet končí tam, kde začíná – u hotelu Vega na stejnojmenném značeném okruhu.