Jste dámy a stihnete svou posvatební cestu podniknout do šesti měsíců od sňatku? Pak máte u společnosti Air Mauritius při odletu z Vídně nárok na 20% slevu z ceny letenky. Podobně, jako když se přímo na ostrově vezmete… Na tamních plážích se uzavírají stovky manželství a to platí i pro našince. Hotely nabízejí takovým dvojicím ubytování levnější až o 50 %. Ale pozor! Z tropického chomoutu na rozdíl od jiných snových destinací, jako je třeba Bali či Thajsko, jen tak nevyklouznete. Svatba uskutečněná na Mauriciu či Seychelách je legálně uznávaná zahraničními matrikami, tedy i matrikou České republiky.

Nádherné pláže Mauricia nelákají jen turisty, ale také zamilované páry. Stovky si jich zde řeknou své ano.

FOTO: shutterstock.com

Vítejte v ráji

Z okénka letadla, které vás za nějakých jedenáct hodin přenese na druhý konec světa, vidíte nejprve jen všeobjímající modř. Obloha se slévá s horizontem oceánu, ze kterého náhle vystoupí ostrov připomínající kapku. Chvíli se třpytivě leskne, než dostane díky bujné vegetaci nazelenalý nádech, a to už se blíží přistání. Hned na letištní ploše člověka ovane hřejivé teplo.

Tento nádherný pohled se naskytne všem, kteří se cestou na Mauricius podívají z okénka letadla.

FOTO: shutterstock.com

Ještě chvíli vydržte, cesta k hotelu nemůže trvat dlouho – ze severu na jih měří Mauricius 58 kilometrů, z východu na západ ještě o 11 kilometrů méně. Vstříc novým zážitkům však vyrazíte v protisměru po druhé straně vozovky. Jako v Británii.

Pelmel jazyků a vyznání

Možná vás na recepci osloví nejprve francouzsky. Při vašem tázavém pohledu ale přejdou do angličtiny, i když se budou mezi sebou domlouvat kreolsky. Řeč zvaná morysien je směsicí francouzštiny, španělštiny, portugalštiny a bůhvíčeho ještě.

Dovolená snů. Mauricius láká na bělostné pláže a průzračně čisté moře.

FOTO: shutterstock.com

Tyto jazyky se prolínají ostrovem volně a bezproblémově jako milión dvě stě tisíc obyvatel s dvěma milióny turistů, kteří ročně Mauricius navštíví. Díky převaze Indů, kteří tam byli dovezeni po napoleonských válkách jako „levná pracovní síla“, převažují hinduisté a jejich barevné chrámy. Ale po cestě uvidíte i kostely a mešity. Sami ostrované žijí i přes odlišná vyznání ve výjimečné toleranci, umění snášenlivosti se učí snad už na základní škole. A dobře z toho profitují… Například nemine týden, aby něco společně neslavili.

I když na ostrově najdete mix různých náboženství, převažují zde hinduisté a jejich nádherné barevné chrámy.

FOTO: shutterstock.com

Vaše sny zde berou vážně

Indický rukopis se přenesl i na zenový design hotelů. Nevládnou jim výstřelky z chromu a skla, to spíš dřevo, kůže, kámen a… voda. V bazénech, které mnohdy neslouží ani ke koupání, ale jen jako estetický doplněk, se zrcadlí palmy a čas udávají mraky putující v odlescích po hladině. Úslužný personál se řídí pravidly, ze kterých vystupuje slovo „rozmazlovat“.

Podobných luxusních hotelů jsou na Mauriciu desítky. U všech najdete bazény s průzračnou vodou i ochotný a milý personál.

FOTO: shutterstock.com

Nezáleží na tom, zda bydlíte ve čtyřhvězdičkovém penziónu anebo v nejluxusnějším šestihvězdičkovém resortu Royal Palm. Tam čeká na hosty i dopisní papír s jejich jménem natištěným „zlatým“ inkoustem. Odpoledne vás očistí ájurvédskou technikou pančakarma a večer zapálí vonné tyčinky, které obestoupí prostor ložnice jako duchové dobra a zapudí případné nejistoty i komáry.

„Vaše sny bereme vážně“ je mottem hotelové skupiny Beachcomber s historií už od roku 1952. Jako nejstarší řetězec na ostrově provozuje hned osm unikátních resortů. Přídavné jméno „nejstarší“ má v tomto případě kladnou hodnotu, komplexy navazují na nejkrásnější pláže jihozápadu Mauricia. Také západní pobřeží je dobře chráněno před větrem. Užijete si tam klidné moře, a kdo holduje potápění, uvidí pod hladinou fascinující svět korálových útesů.

Milovníci potápění ocení klidné moře a čilý podmořský ruch. Poznávat můžete svět korálových útesů i hejna barevných exotických rybiček.

FOTO: shutterstock.com

Oficiálně, a přece beze svědků

Nadprůměrný počet zamilovaných párů, a to nejen mladých, ale i starších, k Mauriciu patří. Nabízí totiž bezpečí a poklid na hony vzdálený přetechnizované Americe a uspěchané Evropě. Nic se nevyrovná okamžikům na pláži při západu slunce. A vyslovit „YES, I DO“ pod palmami je jednodušší, než by se zdálo. V Čechách existuje několik specializovaných kanceláří, které zařizují všechny formality. Potřebují jen kopie pasů a přeložené rodné listy (notářsky ověřený soudní překlad vychází zhruba na 700 Kč za stranu), originály si vezmete s sebou.

Zamilované páry k Mauriciu patří. Svatba na pohádkovém ostrově má totiž neopakovatelnou atmosféru.

FOTO: shutterstock.com

Hotelová svatební koordinátorka se postará o zbytek, počínaje správnou kyticí přes fotografa až po úpravu vlasů. Obřady trvají 30 až 50 minut, a pokud s sebou nechcete brát svědky, agentura zařídí i ty. Jejich jména se do oddacího listu ani neuvádějí. Největším „oříškem“ tak je rozhodnutí, zda nezapomenutelný okamžik situovat na pláž, či do palmového háje. A zda mají tu romantiku osvětlovat svíčky, pochodně, nebo jen hvězdy.

Pokud se rozhodnete uzavřít sňatek na Mauriciu, svatební agentura se postará o vše potřebné a vy si budete moci svůj velký den užít bez stresu a shonu.

FOTO: shutterstock.com

Inzertní sdělení:

THAJSKO 55+

I když se léto teprve hlásí o slovo, myslete s předstihem na zimu. Cestovní kancelář Delfín travel má pro vás nové termíny poznávacích zájezdů do Thajska na zimu 2018. Užijte si jedny z nejkrásnějších pláží světa a poznejte tu pravou krásu asijské kultury.

FOTO: shutterstock.com

Poznání i relax, přesně taková bude vaše vysněná dovolená v Thajsku. Nemusíte mít strach z dlouhého letu, na palubě letadla společnosti Emirates se o vás totiž skvěle postarají. Vydejte se s námi za svým asijským dobrodružstvím!