Jamajský Round Hill se skrývá na zakázaném poloostrově

Zakázané ovoce chutná nejlépe, říká se. K hotelovému komplexu Round Hill se toto pořekadlo rozhodně hodí. Na poloostrov, na němž ho najdeme, totiž nikdo kromě hotelových hostů a zaměstnanců nesmí. Jde o soukromý poloostrov poblíž známého letoviska Montego Bay.

Rekreanti si tak užívají naprostý klid na privátní pláži, jsou izolováni od jakýchkoliv rušivých vlivů a nic je nerozptyluje od vytouženého odpočinku. Pro ty, kdo si chtějí „vyčistit hlavu“, naprostý ideál.

Cestovat po Karibiku je populární i na palubě lodi: Na superlodi do Karibiku: Poznáte nejkrásnější pláže světa i ohromný luxus.

Zlatobílé zátoky na Jamajce vypadají opravdu působivě.

Zlatobílé zátoky na Jamajce vypadají opravdu působivě.

FOTO: bigstock.com

Neberete si na pláž plavky? Na Jamajce to nevadí

Na Jamajce zůstaneme, ovšem zamíříme na hodně originální místo, do hotelu Hedonism II. Před areálem mají dvě pláže, z nichž jedna je nudistická. To by nám mělo leccos napovědět. Když si v katalogu přečteme, že „hotel je ideálním místem pro vyznavače nevázaného životního stylu s uvolněným vztahem k sexu“, už nám svítá. Tady o pikantní zábavu nebude nouze.

Většinu oblečení mohou hosté klidně nechat doma. Hosté zde mohou zapomenout na „potlačování svých základních instinktů“ z běžného života a po týdnu stráveném zde se podle vedení hotelu budou na svět dívat z jiného úhlu.

Bílý písek, palmy a modré obzory na Varaderu.

Bílý písek, palmy a modré obzory na Varaderu.

FOTO: bigstock.com

Schwarzenegger, mafiáni, Maradona…v Nacionalu byli všichni

Legenda. Jakmile se někdo, byť jen trochu významný objeví v kubánské Havaně, tak prostě musí bydlet v hotelu Nacional. To je skoro povinnost. Už ve čtyřicátých letech se zde ubytovali Winston Churchill, Ernest Hemingway i několik slavných amerických mafiánů z období prohibice. Následovali například Walt Disney, hlavy desítek států včetně Američana Jimmyho Cartera.

Přechodným domovem na cestách se Nacional stal i pro Arnolda Schwarzennegera, kapelu Backstreet Boys, Diega Maradonu nebo Muhammada Aliho. Nelze se tomu divit. Nacional byl otevřen v prosinci 1930 jako výkřik luxusu pro bohaté Američany, kteří sem jezdili na dovolenou. Vzhledem k vysokým standardům hotelu tu politické špičky z celého světa pořádaly různé konference, odehrávaly se tu významné hudební festivaly, jezdili sem slavní herci jako Robert de Niro. Nacional, to je prostě pojem.

O Kubě si přečtete také zde: Po stopách Fidela a Che Guevary: vydejte se na „revoluční” Kubu, dokud to jde.

Nezaměnitelná architektonická chlouba Havany v sobě mísí prvky stylu art deco, koloniálního stylu i orientálních vlivů.

Nezaměnitelná architektonická chlouba Havany v sobě mísí prvky stylu art deco, koloniálního stylu i orientálních vlivů.

FOTO: ESO travel

V Nacionalu je veselo.

V Nacionalu je veselo.

FOTO: ESO travel

Krásný? Možná ne, ale rozhodně slavný, luxusní a pětihvězdičkový

Když už jsme na Kubě, musíme se zastavit u hotelu Melia na slavném poloostrově Varadero, centru plážové zábavy na ostrově. Tento unikátní gigantický komplex se šesti restauracemi zvenku u některých jedinců vyvolává otázku, zda sem patří.

Ovšem když si lehnete na jemný písek, začnete se opalovat a pak vstoupíte do vyhřáté vody, je vám to jedno. Pak do hotelu vejdete a poznáte, že nejenže vevnitř vypadá velmi útulně, ale také že personál dokáže udělat skoro vše k dokonalé spokojenosti hostů.

Kuba není jen Varadero:

Další nádhera z Karibiku – tentokrát jde o Grenadu.

Další nádhera z Karibiku – tentokrát jde o Grenadu.

FOTO: ESO travel

Grenada – ostrov pohody

Jedním z nejluxusnějších ubytovacích komplexů v Karibiku je bezesporu Spice Island Beach Resort na Grenadě. Hotel tvoří luxusních 64 samostatných vilek a nechybí tu v podstatě nic – několik bazénů, pláž Grand Anse přímo u hotelu, 42“ televize na pokoji nebo 14 hodin denně dostupný komorník, který zařídí cokoliv, co si hosté přejí. Není divu, že Spice Island Beach Resort v anketách o nejlepší hotel Karibiku obvykle nechybí na předních místech.

Podívejte se i na místa mimo Karibik:

Spice Island Beach Resort patří i mezi 3 nejlepší luxusní hotely v Karibiku podle hodnocení turistů na webu TripAdvisor.

Spice Island Beach Resort patří i mezi tři nejlepší luxusní hotely v Karibiku podle hodnocení turistů na webu TripAdvisor.

FOTO: spiceislandbeachresort.com

Potápět se mezi neobydlenými ostrůvky

Z Grenady se přesuneme na Antiguu, kde se na špici drží další pětihvězdičkový komplex – Sandals Grande Antigua Resort. To, co přímo před ním leží u moře, není sníh, ale jemný, hedvábně bílý písek pláže Dickenson Bay.

Mimochodem, Dickenson Bay je asi nejkrásnější a nejzajímavější pláží ostrova – kousek od ní se totiž mořem táhne více než 1,5 km dlouhý korálový útes a několik půvabně malinkatých neobydlených ostrůvků. Učiněný ráj pro potápěče a výletníky na lodích.

Inzertní sdělení: Prožijte pohodovou dovolenou v Karibiku!

Cestovní kancelář ESO travel pro vás vybírá z nabídky dobrodružných pobytových zájezdů do Karibiku:

FOTO: ESO travel

Hotel Nacional *****, Havana

Legenda mezi karibskými hotely! Poznejte ji také. Nachází se pár minut od pobřeží i od historického centra Havany s místy, kde rád pobýval Ernest Hemingway. Vydejte se za kubánskou klasikou do pětihvězdičkového Nacionalu.

Round Hill *****, Montego Bay

Bydlet ve vile s vlastním bazénem, udělat pár kroků a ocitnout se na privátní pláži, několik dnů si užívat klid a slunce na soukromém poloostrově resortu Round Hill, to není pohádka, ale realita na Jamajce. Vydejte se tam s námi!

FOTO: ESO travel

Spice Island Beach Resort *****, Grenada

Vyberte si jednu z 64 luxusních suit a vydejte se za svým snem do hotelu přímo na pláži vzdáleného pouhých 10 minut jízdy od letiště a hlavního města Grenady. Hledáte-li klidný ostrov v Karibiku a prvotřídní hotel, Spice Island je ten pravý.

Čtěte dále:

Přečtěte si také o nejklikatější ulici světa, sanfranciské Lombard Street, o stavitelském divu na Kubě nebo o nejbarevnějších městských čtvrtích na světě.  Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Jan Švestka & ESO travel