Žádný předsvatební shon a stres, žádné nervy, žádné dohady o tom, koho pozvat a koho nepozvat. Zapomeňte i na špalír troubících aut, na následný únos nevěsty nebo rozbíjení talířů. Svatba v Thajsku – to je romantika zadaná jen pro zamilovaný pár, maximálně pro několik nejbližších.

Na Vánoce do Thajska? Nebo na Kubu? Místo kapra sele. Poznejte, jak se slaví Vánoce pod kubánskými palmami

Nikdo se neškrtí v oblecích, v šatech s mnoha spodničkami – ženich může mít bílou košili a volné bílé šortky, nevěsta jednoduché, ale přesto krásné bílé šaty. Boty? Netřeba, písek příjemně hřeje bosá chodidla… Dění po obřadu? Pár si může dopřát masáž, čeká ho večeře pod hvězdami, romantika v bungalovu. Líbánky vlastně začínají hned.

Nejpopulárnější jsou svatby na menších ostrůvcích.

Nejpopulárnější jsou svatby na menších ostrůvcích.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Kouzlo svatební exotiky

Statistiky říkají, že sňatek v cizině uzavírá zhruba každý třináctý český pár – brněnská matrika, která eviduje svatby v zahraničí, píše o zhruba 3500 svatbách v cizině ročně. Svatební exotika je populární zejména mezi mladými páry, ale i mezi těmi, kteří už za sebou jednu svatbu mají – a tu druhou si chtějí užít v klidu a jen ve dvou.

Jen pro zajímavost – celosvětově nejpopulárnější exotickou svatební destinací je ostrov Mauritius. Rozhodnete-li se pro obřad na tomto ostrově, budete na svůj svatební termín čekat rok i déle. V Thajsku se k nejpopulárnějším destinacím řadí Ko Samui – a pak všechny menší ostrůvky, které poskytují dostatek soukromí a romantiky.

Při svatbě v zahraničí nemusíte řešit, koho pozvat a koho nikoli. Užijete si ji sami nebo jen s několika nejbližšími.

Při svatbě v zahraničí nemusíte řešit, koho pozvat a koho nikoli. Užijete si ji sami nebo jen s několika nejbližšími.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Sami, nebo s cestovkou?

Známe případy, kdy si některé páry po svatbě v zahraničí stěžovaly na přílišnou byrokracii a trochu jiný průběh obřadu, než si naplánovaly. To se ovšem obvykle jednalo o dvojice, které jednaly na vlastní pěst. Stále populárnější varianta svatby v zahraničí s cestovní kanceláří tyto problémy eliminuje, tíha organizačních záležitostí už neleží jen na vás.

Když svatba na pláži, tak na té nejkrásnější! Nejlepší pláže jihovýchodní Asie: Slunce tu pálí celý rok a jezdí sem i „missky”

Vyběhat si všechny potřebné dokumenty, starat se o ubytování, dopravu na obřad, letenky... To je bez pomoci cestovní kanceláře dost stresující a rozhodně vám to moc nepomůže k tomu, si ten velký den pořádně užít. A o to by mělo jít především!

Na tradiční buddhistické svatbě v Thajsku jsou přítomni i mniši.

Na tradiční buddhistické svatbě v Thajsku jsou přítomni i mniši.

FOTO: www.bigstockphoto.com

S cestovkou lze zařídit i svatbu s buddhistickými mnichy

Kvůli zjednodušení vyřizování volí spousta párů speciální svatební balíčky, které nabízejí cestovní kanceláře. V rámci nich mohou mít například obřad za účasti buddhistických mnichů, bránu s květinovou výzdobou nebo tradiční thajské svatební šaty. Lze zvolit i variantu symbolického obřadu, který novomanželé v Česku následně stvrdí svatbou na úřadě.

Romantická svatba na pláži – sní o ní stále více Čechů.

FOTO: www.bigstockphoto.com

V Thajsku vám cestovní kancelář dokáže zařídit i tradiční thajskou svatbu. Svatební obřad bude buddhistický a za účasti mnichů (počítejte s tím, že bude i poměrně dlouhý), dočkáte se i bohaté květinové výzdoby nebo thajských hudebníků.

I tady by se vám mohlo líbit: „Utajené“ perly: Podívejte se na nejkrásnější místa planety, kam (ještě) nejezdí davy turistů

O nevěstu se postará kadeřník, kosmetička i manikérka, připravené budou také tradiční thajské šaty. Cestovka ve spolupráci s resortem zařídí i svatební dort, kvalitní sekt, po obřadu příjemnou masáž, večeři pod hvězdami a často přidá i překvapení v podobě romantického výletu. A cena toho balíčku, kdy se vy nestaráte o nic, ale všichni se starají o vás? Pohybuje se okolo 50 tisíc korun.

Jak se vám tahle romantika líbí?

Jak se vám tahle romantika líbí?

FOTO: www.bigstockphoto.com

Za podobnou částku pořídíte i klasickou svatbu „v západním stylu“ – s obvyklou květinovou výzdobou, svatební kyticí, živou hudbou, péčí o nevěstu i ženicha před obřadem, během obřadu i po něm.

Ko Samui – novomanželský ráj

Už sama přezdívka „Ostrov lásky“ předurčuje Ko Samui k tomu, aby byl nejpopulárnější destinací pro budoucí novomanžele. Poznávacím znamením ostrova jsou kokosové palmy (mimochodem, roste jich tu 2,5 miliónu), ohromné žulové kameny na plážích a také svatby.

Významný den pak můžete zakončit večeří na pláži pod hvězdami.

Významný den pak můžete zakončit večeří na pláži pod hvězdami.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Délka pobřeží je zhruba 100 kilometrů, většina pláží si zaslouží přídomky „romantická“ a „nepřeplněná“, neméně romantických resortů najdeme na celém ostrově asi pět set. Voda v okolí ostrova je nadprůměrně čistá, pláže jsou pokryté bílým pískem a v kombinaci s výhodnou polohou v Thajském zálivu není divu, že Ko Samui patří k nejpopulárnějším destinacím v Thajsku, nejen mezi novomanželi.

Inzertní sdělení: Vydejte se za exotikou!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky exotických zájezdů:


 

FOTO: ESO travel


Vánoce v Thajsku

Prožijte v Thajsku nejen vánoční svátky, ale i oslavu nového roku. Z desítek variant jsme pro vás vybrali kombinaci tří skvělých destinací – Bangkoku, luxusního letoviska Phuket a ostrovního ráje Ko Samui. Ty nejlepší hotely, ty nejlepší služby. Na letošní Vánoce nezapomenete!

Pobyty dlouhé 12 až 15 nocí a obvykle se snídaní. Možnost fakultativních výletů, potápění, golfu a samozřejmě i možnost sňatku na pláži nebo v zázemí luxusního resortu. Ozvěte se nám a společně vymyslíme, jak váš sen proměnit ve skutečnost!

Phi Phi Island Village – luxusní ekoresort

Splňte si sen o dovolené v ráji! Luxusní ekoresort na panenském souostroví Phi Phi je přístupný pouze z moře a kromě klasických luxusních bungalovů umožňuje i ubytování v bungalovech s vlastní vířivkou nebo v ultraluxusní vile s vlastním bazénem na terase.

800 metrů dlouhá privátní pláž s pozvolným vstupem do moře, dvě skvělé restaurace, možnost masáží, potápění, zázemí (nejen) pro vodní sporty… Takhle vypadá ráj! 

FOTO: ESO travel


Čtěte dále: 

Přečtěte si o eurovíkendech, božském Réunionu nebo o populárním thajském Phuketu. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Lucie Štěrbová a Tomáš Cikán