Hlavní obsah
Mauritius je jednou z destinací, kde je i teď v listopadu krásně. Foto: ESO travel

Kam v listopadu? Za sluncem! Výhodně se dá pořídit Kuba, Thajsko i poznávací plavba

V listopadu si člověk slunce příliš neužije, tedy pokud zůstane v Česku. V našich končinách je to totiž měsíc s nejkratší dobou slunečního svitu v celém roce. Jinde ale právě v listopadu začíná léto. Pojďte se podívat na místa, kde je v listopadu krásně, pláže se začínají plnit a slunce pálí jako uprostřed našeho léta.

Mauritius je jednou z destinací, kde je i teď v listopadu krásně. Foto: ESO travel
Kam v listopadu? Za sluncem! Výhodně se dá pořídit Kuba, Thajsko i poznávací plavba

Zhruba šedesát hodin slunečního svitu – tolik slunce dopadá na území Česka v období listopadu. Denně na nás slunce vyhlédne v průměru na dvě hodinky a naopak je nadprůměrně dní, kdy se všechno okolo topí v mlze.

Jinde je ale o poznání lépe – vždyť na jižní polokouli pomalu, ale jistě začíná léto. A třeba na Maledivách nic jiného než léto vlastně ani neznají – ne nadarmo se občas říká, že tu léto nikdy nekončí. Kam tedy v listopadu vyrazit za teplem a sluncem a často navíc i za výhodnějších podmínek?

Plánujete více dopředu? Pak by se mohly hodit tipy Kam na silvestra? V nabídkách jsou i extrémně luxusní pobyty. Podívejte se

Na Kubě je v listopadu klid před bouří

… samozřejmě v nadsázce řečeno, protože v listopadu tu začíná zimní období sucha a srážek je absolutní minimum. Klidem před bouří je myšleno období do poloviny prosince, kdy na Kubě propukne vrchol turistické sezony, logicky začínající těsně před vánočními svátky a končící až v dubnu se závěrem „zimního“ období sucha.

Ten hlavní nápor turistů zažije Kuba v polovině prosince, už teď je tu ale ideální „letní“ počasí.

Foto: archiv autora

Aktuálně jsou na Kubě teploty nižší než v letním období dešťů, i tak se tu ale člověk opravdu příjemně ohřeje. Teplota vzduchu se pohybuje okolo sedmadvaceti stupňů, voda má jen o dva stupně méně a délka slunečního svitu je oproti listopadovému Česku trojnásobná.

Drtivá většina turistů v tomto období míří do Varadera, největšího kubánského letoviska, kam v průběhu roku přijede asi milión turistů. Varadero na poloostrově Hicacos nabízí zhruba dvacet kilometrů pláží, perfektní zázemí, na druhou stranu se tu ale příliš nedočkáte autentické kubánské atmosféry.

V Thajsku je „nejchladněji“ z celého roku

Teploty „jen“ okolo třicítky jsou typické pro listopadové počasí v Thajsku. A slunce tady v listopadu svítí v průměru více než sedm hodin denně, na listopad navíc připadají jen čtyři srážkové dny, takže jde o ideální období pro zkombinování poznávací a klasické plážové dovolené.

V Thajsku můžete v listopadu poznávat – památky v hlavním městě, ale i mořské národní parky.

Foto: ESO travel

Co třeba vyrazit do Bangkoku, kde stojí stovky nejrůznějších chrámů, strávit pár dní jejich poznáváním a další týden strávit na plážích v některém z letovisek na pobřeží? Mimochodem – v Bangkoku můžete navštívit i slavný zábavní distrikt Patpong, který proslul jako oblast „červených lucerniček“. Více se o tom můžete dočíst v článku: Thajsko s hvězdičkou: Jak vypadá lechtivá zábava v thajských „červených“ čtvrtích?

Na Maledivách léto nikdy nekončí

Pokud si libujete ve vysokých teplotách, pak by se vám líbil život na Maledivách. O tomto souostroví, které se táhně jižně od Indie v délce asi 800 kilometrů, se tvrdí, že tu léto nikdy nekončí. Teploty se tu stabilně po celý rok drží okolo třiceti stupňů, voda má jen o tři stupně méně, a tak není divu, že se sem jezdí téměř celý rok.

Poměr vlhkosti vzduchu, teploty a srážek je ale nejpříjemnější od listopadu do dubna, kdy jsou Maledivy opravdovým rájem na Zemi. Pravda trochu dražším, vždyť místní bungalovy nad vodní hladinou jsou symbolem luxusně strávené dovolené.

Na Maledivách je krásně celý rok.

Foto: ESO travel

Nejvíce turistů jezdí na atoly Ari, Malé, případně na atoly Raa a Baa, v posledních letech se ale staví i resorty na dalších atolech. V roce 1996 tak například pronikl cestovní ruch na atol Dhaalu a na atolu Laamu vznikl poměrně nedávno luxusní eko resort, který je kompletně vybudovaný z přírodních a recyklovatelných materiálů.

Na Mauritiu začíná léto v listopadu

Ostrov, který proslul luxusními resorty, exkluzivitou a hříšně drahým ubytováním se může celý rok těšit z příjemných teplot. V listopadu tu denní teploty začínají stoupat nad třicet stupňů, je tu vyšší vlhkost vzduchu a příjemně tu pofukuje, takže je horko snesitelné.

Mauritius patří k nejluxusnějším destinacím pro dovolenou na celém světě.

Foto: archiv autora

Říká se, že nejkrásnější pláže tohoto ostrova jsou na východním pobřeží – odsud se také táhne směrem k severu hlavní pás turistického zázemí. Včetně opravdu luxusních resortů, kde vás týden dovolené vyjde i na sto čtyřicet tisíc korun – pokud se tedy spokojíte s „běžným“ bungalovem. Domluvit je ale možné i pronájem soukromé vily s vlastním bazénem, kde je člověku k dispozici i osobní komorník.

Inzertní sdělení: Prozkoumejte Spojené státy!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky last minute zájezdů:

Do Thajska za super cenu!

Vydejte se na 14 dní do Bangkoku a letoviska Pattaya a užijte si pověstnou thajskou pohostinnost. Část listopadových termínů je navíc po slevě a tudíž za velmi příjemnou cenu!

Luxus na Mauritiu

Chcete prožít dovolenou bez kompromisů? Být hýčkáni v některém z exkluzivních luxusních resortů? Vydejte se s námi na ostrov Mauritius, jednu z nejlepších lokalit pro dovolenou na planetě!

Plavba – po západním Středomoří

Sedm nocí na čtyřhvězdičkové zaoceánské lodi za exkluzivní cenu. Vyplouváme z Janova a podíváme se mimo jiné do Barcelony, na Sicílii, do Tunisu, ale i do Palerma nebo Říma. Itinerář plavby zde!

Čtěte dále:

Přečtěte si také o tom, kam vyrazit na silvestra, o ostrově Kauai, nebo o zátoce, kde svítí voda. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán

Anketa
Chystáte se v listopadu někam vyrazit?
Ne, budu doma.
80.6 %
Ano, ale jen na víkend.
8.8 %
Ano, na týdenní dovolenou.
10.6 %
Celkem hlasovalo 1057 čtenářů.

Listopad na vlnách Středozemního moře

Co se týká cen, přeje listopad poznávacím plavbám. Týden na luxusní čtyřhvězdičkové lodi je možné v zimních měsících pořídit už za částku pohybující se okolo šesti tisíc korun – s plnou penzí a s možností čerpání i dalších služeb, které loď poskytuje.

Obvykle jde o takzvané poznávací plavby, kdy se z jedné destinace do druhé přeplouvá v průběhu noci, ráno pak loď zakotví v přístavu a člověk má celý den na poznávání památek, případně na nákupy. V itineráři plaveb se objevují velké evropské metropole – od Janova, přes Marseille, Barcelonu až po Řím. Lodě ale často kotví i u afrických břehů v Tunisku, nebo v Istanbulu.

Loď navíc poskytuje perfektní zázemí i v případě, že není zrovna ideální počasí. Na palubách jsou desítky barů a restaurací, často nechybí klasické i 3D kino, nákupní pasáže, umělecké galerie, divadla, kasina, knihovny, wellness zázemí a další místa, kde se dá prožít příjemný den.

Ostatně, více o specificích dovolené na lodi najdete v článku Dovolená na vlnách: Podívejte se, co všechno nabízí zázemí luxusních lodí

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Související články

Výběr článků