Hlavní obsah
 

Zvířata venku, lidé v kleci. V Jihoafrické republice lákají na obrácenou zoo

V Jihoafrické republice mají zájemci jedinečnou možnost vyzkoušet si zoo naruby. Ve snaze získat prostředky na ochranu lvů nabízí nezisková organizace GG Conservation zájemcům, aby se nechali zavřít do klece, kolem které se volně procházejí králové zvířat. Fotografové i milovníci divočiny se tak mohou šelmám ocitnout tváří v tvář zcela novým způsobem, uvedla agentura Caters News.

 
Zvířata venku, lidé v kleci. V Jihoafrické republice lákají na obrácenou zoo

Organizace se zabývá ochranou lvů, zejména před pytláky. Jelikož je péče o zvířata finančně náročná, klec pro lidi má přispět k navýšení finančních prostředků. „Potřebujeme peníze, abychom se dokázali postarat o zdraví a bezpečí lvů v naší svatyni,“ uvedla dobrovolnice Suzanne, která pro GG Conservation pracuje.

V částečně zamřížovaném boxu, který je mimo to pokryt plexisklem, je několik otvorů, kterými si mohou návštěvníci pořídit fotografie. Není však výjimkou, že zvídavé šelmy vyskočí nahoru na klec a turisty si prohlížejí. „Říkali jsme si, že kdybychom něco takové měli, přilákáme více profesionálních fotografů,“ dodala Suzanne.

V průhledném a částečně zamřížovaném boxu se mohou návštěvníci setkat se lvy tváří v tvář.

Foto: Profimedia.cz

Všechny kočky, ať už velké nebo malé, podle ní milují krabice a samy si mohou vybrat, zda se k ní podívají blíž či nikoli. „Je to kompletně nový způsob, jak si lvy prohlédnout. Obzvlášť, když některý z nich sedí na plexiskle nad vámi,“ uzavřela dobrovolnice.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků