Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Žena chtěla otevřít dveře letadla ve vzduchu. Přispěchaly kvůli ní i stíhačky

Pořádně mastná pokuta i doživotní zákaz létání s aerolinkou Jet2. Takový trest si vysloužila Britka Chloe Hainesová za své nevybíravé chování na cestě z londýnského Stansteadu do Turecka. Ve vzduchu se pokusila otevřít i dveře letadla, které následně zpět na zem doprovodily bojové stíhačky, napsal server NBC News.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Žena chtěla otevřít dveře letadla ve vzduchu. Přispěchaly kvůli ní i stíhačky

Společnost Jet2 v prohlášení uvedla, že 25letá Hainesová se během letu chovala agresivně, rušivě a vzhledem k ostatním cestujícím nebezpečně. Šéf aerolinek Steve Heapy dodal, že šlo o jeden z nejzávažnějších incidentů, jaký během své praxe zažil. Podle zveřejněných informací však není jasné, co přesně Hainesovou vyprovokovalo a jaká byla motivace jejího chování.

Během letu se však pokusila otevřít dveře, v čemž jí mimo posádky zabránili i ostatní pasažéři. Letadlo zpět na Stanstead eskortovalo několik bojových stíhaček Královského letectva, které byly slyšet prý na kilometry daleko – policie v hrabství Essex obdržela na 200 telefonátů od lidí, kteří hlasitý zvuk považovali za výbuch.

Ženu si po přistání převzala policie. „Je podezřelá z útoku, ohrožování letadla a poškozování cizí věci,“ potvrdil serveru NBC News mluvčí essexské policie.

Má doživotní zákaz létání

Mimo to aerolinky Jet2 potrestaly ženu doživotním zákazem létání a pokutou ve výši 85 tisíc britských liber, což je přes 2,4 milionu korun. Tato částka má pokrýt škodu vzniklou návratem letadla na Stanstead. Jde především o proplýtvané palivo, letištní poplatky a také zamluvení nových odletových slotů nebo poskytnutí ubytování a občerstvení pro zbytek cestujících.

„Náklady budeme neúnavně vymáhat. Doufáme, že celá situace bude varováním pro ty, kteří by se chtěli něčeho podobného dopustit,“ dodal Heapy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků