Hlavní obsah
 

Využila mateřskou, s manželem i malými dětmi vyrazila do světa

Cestovat s malými dětmi není vždy úplně med. Stejný názor by ale nesdílela Karen Edwardová, která využila mateřskou dovolenou, aby s manželem a jejich dvěma ratolestmi vyrazila do světa. Společně procestovali už přes 17 zemí a nemohou si to vynachválit. Podle Edwardové je to mnohem jednodušší, než kdyby měla být s dětmi doma, protože díky cestování je může snáz zabavit.

 
Využila mateřskou, s manželem i malými dětmi vyrazila do světa

Pro manžele se jedná už o druhou větší cestu. Na tu první vyrazili, když jejich dceři Esme, starší z dětí, bylo pouhých 10 týdnů. Mladší syn Quinn s rodiči vyrazil na cesty v devíti týdnech.

I přes občasnou hektickou povahu cestování si Karen s manželem Shaunem nemohou své putování vynachválit. „Doma v Londýně by pro mě bylo mnohem náročnější udržet děti zabavené. Myslím, že tenhle styl života je ve skutečnosti jednodušší,“ tvrdí Edwardová.

Děti jsou na cestách podle matky více zabavené, než by byly doma.

Foto: Profimedia.cz

„Lidé si myslí, že jsem šílená, ale naše děti jsou takhle neustále zabavené. Quinn je tak tichý, a i když vím, že si nic z toho nebude pamatovat, myslím, že si z toho přesto něco bere,“ dodala.

Peníze z mateřské posloužily jako příjemná injektáž pro cestování, ačkoli netvoří všechny prostředky, kterými manželé své putování pokrývají. „Vydělávám více než manžel, takže odjet nebyla žádná překážka,“ říká Edwardová.

S cestováním neskončí

Rodina už stihla navštívit USA, Kanadu, Mexiko, Salvador, Panamu či Ekvádor. S cestami ovšem nechce přestat ani později, až budou děti větší a oba manželé zpět v pracovním nasazení.

„Nemyslím, že někdy přestaneme. Děti jsou tak mladé. Ale některá místa si schovávám na dobu, kdy si je budou už pamatovat,“ dodává Karen s tím, že by se chtěla podívat třeba do Antarktidy.

Manželé s dětmi procestovali několik států Střední i Jižní Ameriky.

Foto: Profimedia.cz

Trochu jinak prožívá cestování nyní tříletá Esme, pro kterou rodiče upravují plán cesty. Například v Ekvádoru se s ní vydali do několika muzeí, ale navštěvují i různá venkovní hřiště a podobně.

„Na téhle cestě je nejlepší to, že máte dostatek času být s dětmi. Netěším se, až se vrátíme domů a já budu v noci v práci a moc se s nimi neuvidím,“ tvrdí Karen Edwardová, která se živí jako zdravotní sestra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků