Hlavní obsah
 

Vítejte v Bradavicích, škole čar a kouzel

Zatoužili jste při čtení či sledování příběhů o čarodějnickém učni jménem Harry Potter po návštěvě světa kouzel, kde nic není nemožné a každý den je plný dobrodružství? Od čtvrtka si tohle přání můžete splnit, jen budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Bradavice se totiž otevřely až v dalekém Los Angeles v Kalifornii.

 
Vítejte v Bradavicích, škole čar a kouzel

Delší dobu očekávané otevření Kouzelnického světa Harryho Pottera v losangeleském zábavním parku Universal Studios Hollywood je tu. Návštěvníci z řad veřejnosti projdou branami expozice už ve čtvrtek.

V nabídce budou dvě jízdy — jedna v interiéru Bradavic, druhá v exteriérech, které čtenáři knižního originálu i diváci filmové verze Harryho Pottera dobře znají. V rámci venkovní expozice se turisté podívají do Medového ráje v Prasinkách, Ollivanderovy prodejny hůlek či hostince U Třech košťat...

Rozbít prasátka a hurá na výlet

Ti, kteří by si zatoužili kousíček kouzelnického světa odnést domů, si mohou zakoupit něco z širokého portfolia suvenýrů včetně kouzelnických hůlek a plášťů, jež k výbavě mladých kouzelníků v Bradavicích neodmyslitelně patří.

Jak popsal agentuře Reuters hlavní umělecký ředitel projektu Alan Gilmore, cílem byla maximální možná autenticita, a to nejen v napodobení světa čar a kouzel, ale také prostředí Anglie a Skotska.

Když pomineme cestovní výdaje z Česka, tak ani samotná návštěva zábavního parku a Kouzelnického světa Harryho Pottera není lacinou záležitostí. Jak informoval mimo jiné server Seattle times, park díky očekávané novince nedávno zdražil vstupné. Denní vstupenky se tak nyní pohybují v cenové relaci od 90 do 115 dolarů (asi 2140 až 2730 korun). Zakoupení kouzelnického pláště pak podle agentury Reuters přijde na dalších 100 dolarů (zhruba 2370 korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků